Facebook Google+ Twitter

Jeszcze jedna partia groźnego Corhydronu!

Prawdopodobnie na rynku pojawiła się jeszcze jedna partia Corhydronu, w której zamiast leku przeciw alergii, znalazł się chlorsuccillin - środek używany podczas zabiegów do zwiotczania mięśni!

Lek Corhydron 250 stosowany w leczeniu alergii | Żródło: www.jelfa.com.plJak powiedziała w wywiadzie dla telewizji TVN24 Barbara Gtoth, dyrektor pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gdańskim – w czerwcu tego roku odnotowano tam u pacjenta takie same objawy po podaniu Corhydronu, jak te opisywane przez szpital wojewódzki w Siedlcach.

Oznacza to, że na rynek prawdopodobnie trafiła jeszcze jedna seria feralnych ampułek Corhydronu 250. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze jaki numer ma druga seria i kiedy została wyprodukowana.

Gdzie są ampułki Corhydronu?

- Kiedy dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację od Głównego Inspektora Farmaceutycznego na temat Corhydronu, od razu została wprowadzona procedura wycofywania leku – tłumaczy Mariusz Blewniewski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. – Partia Corhydronu, o której mowa, używana była w naszym szpitalu we wrześniu, ale żaden z pacjentów nie miał negatywnych objawów – dodaje Blewniewski.

Anna Niedźwiedzka ze szpitala uniwersyteckiego w Krakowie powiedziała gazecie Wiadomości24.pl, iż wczoraj zakończyła się procedura sprawdzania leków w szpitalnej aptece. Nie znaleziono żadnej ampułki z numerem seryjnym 010705. Dziś rozpocznie się sprawdzanie leków na oddziałach.

Prokuratura wszczęła postępowanie

Na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro prokuratura w Siedlcach przeprowadzi śledztwo w sprawie narażenia życia i zdrowia pacjentów, w związku z nieprawidłowościami przy produkcji Corhydronu. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Zobacz też:
Pacjenci uważajcie na Corhydron!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.