Facebook Google+ Twitter

„Jeszcze jedno słowo, jeszcze jedna chwila”

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-29 15:58

Jestem tam, gdzie stało ZOMO. Jestem z układu, jestem lumpenliberałem, lewakiem, komuchem, pedałem, feministą, ateistą bezbożnikiem i pacyfistą. Popieram wolny wybór kobiety nt. aborcji i nie płakałem za JP2. Jestem złem wcielonym.

Nie zależy mi na tym kraju, jest mi zupełnie wszystko jedno. I nie wynika ono z tego, że nasz rząd jest do d... To my jesteśmy do d... Ten cholerny katolicki, zaściankowy, homofobiczny, antysemicki naród jest do d...

„Nie rozumiem języka w jakim do mnie mówisz w ustach mam gorzko gdy się rano budzę”

Wybory nic nie zmienią. Zostanie PiS albo przyjdzie PO i SLD i będzie tak samo. Będzie do niczego.
Idąc ulicę słyszę ciągle głupie zaczepki i karcący wzrok. Dlaczego? Bo mam rurki, często kolorowe buty i obcisłe t-shirty. Nie to, żebym szedł za rękę z chłopakiem, nie jestem samobójcą.

„Co pedale?”, „K.., jak on wygląda!”, „O ja p...!”. To jest polska norma. Że nie powinienem się przejmować? Że to jakieś dno intelektualne, które nic nie osiągnie? Wiem. Ale ile można się z tego śmiać i to zbywać? W końcu przychodzi moment, w którym ma się dosyć robienia dobrej miny do złej, złej bo polskiej, gry.

„Chodź zobaczyć jak się całujemy chodź zobaczyć jak trzymamy się za ręce”


Dla Polaków normą jest zachowanie dwóch "kartofli" w rządzie, ich chore podsłuchy, ciągłe oskarżenia i insynuacje. W momentach, gdy patrzę na mordy PiS-d czy innych nazioli z LPR czy nawet niektórych cieniasów (tu się zgodzę z Marcinkiewiczem vel. Marionetkiewiczem) z PO miewam chwilę zwątpienia co do swojego sprzeciwu dotyczącego kary śmierci.

Ile razy muszę jeszcze prosić moją przyjaciółkę, żeby udawała moją dziewczynę, żebym nie dostał w twarz? Ile razy mam umierać ze strachu idąc koło północy po Warszawie, jadąc nocnym? Ile jeszcze dostanę smsów i telefonów z pogróżkami? Ile razy wyzwą mnie tzw. „elity intelektualne i polityczne” tego kraju? Ile razy przeklną mnie w szkole, na ulicy, w autobusie, metrze, tramwaju, klubie? Jak długo mam czekać, żeby polska i polacy (tak, celowo z małej litery!) dorośli?

I nie jest prawdą, co piszą niektórzy dziennikarze, że społeczeństwo się zmienia na lepsze, jest bardziej otwarte. Bzdura. Nawet w centrum Warszawy ludzie patrzą się dziwnie na chłopaka w różowym t-shircie czy obcisłych spodniach, co dopiero gdzie indziej. Ciągłe obgadywanie, głupie uśmieszki przechodniów i sprzedawców, zaczepki i przekleństwa są brunatną codziennością.

Nie chcę współczucia, chcę zmiany ludzkiego postępowania. I o ile kiedyś wierzyłem, że to jest możliwe, że ludzie się zmieniają, to doświadczenia związane z tym chorym krajem przekonują mnie coraz dobitniej, że to nie prawda, że ludzie może i się zmieniają, ale polacy (a raczej większa część, żeby nie uogólniać) zawsze pozostaną bezwartościowi.

[wykorzystano fragmenty piosenek zespołu MASS KOTKI "Butelki" i Freak show"]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

>>Nawet w centrum Warszawy ludzie patrzą się dziwnie na chłopaka w różowym t-shircie czy obcisłych spodniach, co dopiero gdzie indziej. Ciągłe obgadywanie, głupie uśmieszki przechodniów i sprzedawców, zaczepki i przekleństwa są brunatną codziennością.

Przynajmniej nie boisz sie chodzic po osiedlu po zmroku :) Ja musze zapieprzac na okolo blokow, coby przypadkiem na "przyjaciol" nie trafic. Inna rzecz, ze jednak jesli chodzi o centrum Warszawy to np. przejsc sie z facetem za reke, czy "przelizac" czy po prostu pocalowac raczej nie ma duzego problemu, zwlaszcza wieczorem, kiedy turystow jest wiecej niz polakow :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2007 11:53

Szkoda tylko, że ten krzyk jest jedynie jednym z niewielu i jednocześnie jednym z wielu, który utonie gdzieś w katolicko-homofobiczno-konserwatywnym morzu tępoty, zacofania i polskości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

trochę żal. jestem w stanie zrozumiec to ze jestes niekochany, niechciany itd, ale

zaakceptuj to, że nie wszyscy musza pedałow tolerowac. bo nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze słowo dla naszej wspólnoty link Bardzo cieszę się że pewnego dnia 'zabłądziłem' w te strony. Największym plusem tego portalu a więc Tych którzy go tworzą jest umiejętność współistnienia i dzielenia się poglądami bez nazywania innych 'głupkiem' czy inną inwektywą. Ach gdyby mogło to zjawisko być zaraźliwe... Można się z adwersarzem nie zgadzać ale przecież można się od niego/niej wiele nauczyć.
Wszystkim dziennikarzom gorąco polecam lekturę książek Martina Bubera. A zwłaszcza poniższych:
"Between Man and Man" i "I and Thou". To dobry punkt wyjścia dla poszukiwań odpowiedzi na pytania czym jest dialog i tolerancja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Patryk. Witaj w gronie znajomych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2007 22:42

hmm. pieprze i zawsze pieprzylem polityczna poprawnosc. pragne szacunku dla wszystkich ludzi podobnie jak Ty. Pozdrawiam Cie Arturze i Twojego przyjaciela również. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus.Dziękuję Ci za ten artykuł.
Mam jedno pytanie: czy pragniesz poprawności politycznej czy niekłamanego, fundamentalnego szacunku dla gejów? Bardzo by mi zależało na odpowiedzi. Nie przez ciekawość lub dla polemiki. Po prostu Twoja odpowiedz jest dla mnie bardzo ważna.
Bo ja nie jestem gejem, mam w d... polityczną poprawność i pragnę szacunku tak samo mocno dla siebie jak i dla gejów, księży, prostytutek, niechcianych dzieci i jakiejkolwiek formy życia na tym świecie. No bo jaka jest między nami różnica? Dzisiaj jestem tym kim jestem a kto zagwarantuje że za rok się nic nie zmieni. Na prawdę potrzeba nam więcej pokory.
A tak na marginesie, moim najlepszym kumplem, jest gej. pozdrowienia dla Miki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2007 21:19

No i co, że 30sek?
;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagoglowałem ? przecież to tylko dwa linki , pomijając dwa z w24. Jeden z jakiegoś konkursu w GW, a drugi z gimnazjalnego konkursu ortograficznego. Wystarczy trzydziesci sekund goglowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus za elementarny brak...
No właśnie czego...?
Chyba wszystkiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.