Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33527 miejsce

"Jeszcze nie wieczór... dla Skolimowa" - przedpremierowo w Toruniu

12 maja do Torunia zjadą największe gwiazdy polskiego kina, a to za sprawą przedpremierowego pokazu filmu „Jeszcze nie wieczór”. Fabuła jest wyjątkowa: opowiada o ekscentryczności aktorów, marzeniach zagrania jeszcze jednej, ostatnie roli.

Jan Nowicki - Piwnica pod Aniołem. / Fot. Materiały WSGDo Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia "Fausta" J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka (Sonia Bohosiewicz).

W obsadzie filmu - obok Jana Nowickiego i Sonii Bohosiewicz (laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i Polskiej Nagrody Filmowej Orła 2008 w kategorii "Odkrycie Roku") - zobaczyć będzie można między innymi: Beatę Tyszkiewicz, Danutę Szaflarską, Irenę Kwiatkowską, Ninę Andrycz, Ewę Krasnodębską, Romana Kłosowskiego, Wieńczysława Glińskiego, Stefana Burczyka oraz Antoniego Pawlickiego ("Katyń", "Z odzysku", "Drzazgi").Beata Tyszkiewicz / Fot. Materiały WSG

Pokaz odbędzie się o godzinie 19.00 w Auli UMK. Po toruńskim seansie zaplanowano spotkanie z reżyserem i aktorami.

Dlaczego w Toruniu? Ze względu na to, że zdjęcia do sekwencji finałowej obrazu zarejestrowano właśnie w Toruniu. Za plan posłużyły mury toruńskiego aresztu - słynnego „okrąglaka” - XIX-wiecznej więziennej rotundy na obrzeżach gotyckiej starówki. Część ujęć powstała także na Starym Mieście i w Piwnicy Pod Aniołem.

Wizyta reżysera - Jacka Bławuta oraz aktorów występujących w filmie jest związana z akcją "Jeszcze nie wieczór... dla Skolimowa" promującą film. Aktorzy odwiedzą 12 polskich miast.

Od 15 maja film wchodzi na ekrany kin studyjnych w całej Polsce (z wyjątkiem Bydgoszczy i Torunia, które już takich kin nie posiadają).

Bilety na seans w cenie 10 zł są do nabycia w toruńskim klubie studenckim Kadr przy ul. Żeglarskiej 5, bydgoskim salonie Empik przy ul. Gdańskiej 15 oraz w samej Auli UMK przy ul. Gagarina 11 przed seansem. Dochód ze sprzedaży biletów na pokazy przedpremierowe przekazany zostanie na potrzeby Domu Aktora Weterana w Skolimowie, gdzie zrealizowano część zdjęć do filmu i którego mieszkańcy pojawili się w obsadzie.

Organizatorami toruńskiego pokazu specjalnego są Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG oraz Festiwal Sztuki Reportażu Camera Obscura.

Patroni medialni: TVP1, "Gazeta Wyborcza", Gazeta.pl, "FILM", Stopklatka.pl, Kino, Polskie Radio Program 1.

Na podstawie materiałów producenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.