Facebook Google+ Twitter

Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się konsole PlayStation 4 i Xbox One obsługujące rozdzielczość 4K?

Jeszcze w tym roku na rynku mogą pojawić się nowe wersje konsoli PlayStation 4 i Xbox One, które obsłużą rozdzielczość 4K. Sony i Microsoft nie potwierdziły oficjalnie tych informacji.

https://flic.kr/p/jHAoUd / Fot. Kārlis Dambrāns/CC BY 2.0Na możliwość pojawienia się jeszcze jesienią konsol PlayStation 4 i Xbox One obsługujących rozdzielczość 4K wskazują przedstawicie serwisu streamingowego Netfilx - podaje Forbes. Tego typu opinie można było usłyszeć podczas targów CES w Las Vegas. Szef Netfliksa, Neil Hunt, sugerował nawet, że Sony, czyli producent PlayStation, obiecał zmodernizowanie swoich konsol tak, by obsłużyły 4K.

Pytane o powyższe rewelacje zainteresowane koncerny ograniczyły się do lakonicznych odpowiedzi. Sony oświadczyło dziennikarzowi Forbesa, że rozważa wprowadzenie obsługi 4K dla obrazów statycznych i filmów, ale nie może ujawnić większej liczby szczegółów. Microsoft ograniczył się do stwierdzenia, że jest zdeterminowany, by dostarczać wiodące rozwiązania do swoich produktów.

Czytaj także: Darmowa aktualizacja do Windowsa 10 nie będzie dostępna dla wersji Enterprise


Netflix oferujący strumieniowe wypożyczanie filmów rozpoczął nadawanie w 4K w kwietniu 2014 r. Kilka miesięcy później na podobny krok zdecydował się Amazon. Rosnąca sprzedaż telewizorów 4K wskazuje trend, który wykorzystają zapewne producenci konsol.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.