Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3551 miejsce

Jeszcze w tym roku USA rozpadną się na sześć części...

Rosyjski politolog Igor Panarin przekonuje: "Obecnie prawdopodobieństwo, że rozpad nastąpi wynosi procentowo 55:45". Założysz się z nim?

 / Fot. wikipedia.orgNie tylko rosyjskie media uważają go za eksperta w dziedzinie polityki wewnętrznej oraz stosunków rosyjsko-amerykańskich, również w zachodnich mediach ("Wall Street Journal", "Financial Times", CNN, BBC, Sky News) Panarin często udziela wywiadów na podobne tematy. Rozgłos na Zachodzie przyniosła mu kontrowersyjna prognoza upadku Stanów Zjednoczonych - od tej pory Panarin udziela średnio dwóch wywiadów dziennie, jak sam utrzymuje.

W samej Rosji teoria Panarina została przyjęta z większym dystansem. Do tez Panarina trzeba by się odnieść tak, jak do zdania dowolnego człowieka spacerującego ulicą - komentuje inny rosyjski politolog, Aleksiej Makarkin. Mam wrażenie, że Panarin jest o wiele poważniej traktowany na Zachodzie niż w Rosji - dodaje.

Panarin lubi powoływać się na osobę francuskiego demografa i politologa Emmanuela Todda, który przewidział rozpad ZSRR na 15 lat przed tym wydarzeniem. Kiedy mówił o tym w 1976 roku, też wszyscy się z niego śmiali - przestrzega Panarin.

Jak będzie wyglądał proces rozpadu? Najpierw wojna domowa, która miała się zacząć jesienią zeszłego roku, ale wciąż ma szansę wybuchnąć w tym roku, jeszcze przed końcem zimy. Na przełomie czerwca i lipca nastąpią rozbiory, niekoniecznie w sensie militarnej aneksji poszczególnych stanów przez sąsiednie państwa - po prostu przejdą w orbitę polityczno-ekonomicznych wpływów tych państw.

W ten sposób Kalifornia i reszta stanów zachodnich ulegnie Chinom, stany północne przypadną Kanadzie, południe trafi w ramiona Meksyku, Hawaje zostaną zgwałcone przez Japonię, a Alaska wróci do Rosji. Część atlantycka (stany wschodnie) weźmie ślub z Unią Europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Wszystko płynie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Francja i te jej departamenty zamorskie?
Poza tym każde imperium kiedyś tam padnie i wcale nie trzeba być ekspertem, żeby to przewidzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co za bzdury, do UE może należeć państwo, którego terytorium jest na kontynencie europejskim."
Na razie:) Wszystko przed nami.
Weź taki Izrael - bierze udział w konkursie Eurowizji, w mistrzostwach Europy w różnych dyscyplinach sportu, choć geograficznie taki mało europejski jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę śmieszne prognozy no ale ciekawe fantazjowanie. Ja też marzę o rozpadzie pewnych krajów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z Chinami ? kiedy rozpad Chin?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za bzdury, do UE może należeć państwo, którego terytorium jest na kontynencie europejskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

.. a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszystkie prognozy są szopką; ostatnio ktoś mi zarzucał, że popularyzuję teorie "ku pokrzepieniu serc" Amerykanów, to teraz - dla równowagi - miód dla rosyjskiej duszy :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.