Facebook Google+ Twitter

Jeszcze więcej fotoradarów na polskich drogach

Jak donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita" Platforma Obywatelska zgłosiła projekt tzw. ustawy fotoradarowej. Zakłada ona wzrost liczby fotoradarów na polskich drogach z obecnie 127 do 1000.

 / Fot. Piotr Bernaś/PolskapressePoselski projekt zakłada stopniowe zwiększanie liczby radarów do 300 w pierwszej fazie wdrażania projektu, a docelowo do 1000 w latach 2015-2018. Przewiduje także usprawnienie systemu fotografowania i identyfikacji piratów drogowych poprzez połączenie fotoradarów w sieć obsługiwaną przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Wykonane przez fotoradary zdjęcia trafią do centralnego komputera, który zidentyfikuje samochody oraz ich kierowców i wymierzy odpowiednią karę.

Zmiany nastąpią także w samym systemie kar. Za przekroczenie prędkości znikną punkty karne. Zostaną zastąpione wyższymi karami pieniężnymi. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h zapłacimy 1000 zł (a nie 300-400 jak teraz). Jeśli jesteśmy recydywistami kara wzrośnie dwukrotnie. Karane mają być także niewielkie przekroczenia prędkości o 5 km w obszarze zabudowanym i o 10 km poza nim.

Koszt budowy systemu wyniesie 200 tysięcy złotych. W całości ma być sfinansowany przez Unię Europejską. Środki uzyskane z kar mają być w połowie przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 22:11

Jedno jest w tym wszystkim pocieszające. PO znalazło sposób na załatanie dziury w budżecie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak widać "na załączonym obrazku" łatwiej wprowadzić europejskie mandaty niż europejskie drogi, czy pensje, smutne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2008 13:04

"Koszt budowy systemu wyniesie 200 tysięcy złotych." Niezła inwestycja. Zwróci się już po 200 mandatach chyba, że ktoś pomylił tys/mln.

"niedługo będziemy jeździli 50km/h po terenie niezabudowanym" Zazwyczaj jest ograniczenie do 80. W zupełności wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejny idiotyczny pomysł PO...i kurcze niedługo będziemy jeździli 50km/h po terenie niezabudowanym, bo tak wymyślili sobie panowie posłowie...absurd....Lepiej niech się zabiorą za budowę porządnych dróg, a nie karanie za przekroczenie prędkości o 5, 10 km/h.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2008 19:29

"Tylko facet bez prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi (...). Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu (...). To jest filozofia PiS" - Tusk Donald ( wypowiedź przed podjęciem pracy na stanowisku Premiera RP).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.