Facebook Google+ Twitter

"Jeszcze wiele przede mną" - wywiad z Agnieszką Sienkiewicz

Uśmiechnięta i pełna energii. Gra w serialach, występuje w teatrze. Wyobraża sobie jednak życie bez aktorstwa. Niebawem zagra w sztuce "Kochanie na kredyt". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Agnieszka Sienkiewicz.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Pomysł na związanie swojej przyszłości z aktorstwem zrodził się w jej głowie dość późno. W liceum zapisała się do kółka teatralnego, jednak nie myślała wówczas, że ta przygoda przerodzi się w coś poważnego. "Uważałam wtedy, że aktor to bardzo abstrakcyjny zawód" - wspomina Agnieszka Sienkiewicz. Gdy podczas jednego ze spektakli zauważyła, że rozśmiesza widzów, zrozumiała, że granie sprawia jej dużą frajdę. Dodatkowo poczuła, że na scenie pozbywa się swojej wrodzonej nieśmiałości, gdyż może ukryć się za postacią i nie musi odkrywać się prywatnie. Po maturze trochę przypadkiem, trochę z ciekawości wybrała się na egzamin do studium aktorskiego w Olsztynie i ku własnemu zdziwieniu, dostała się za pierwszym razem.

Po zakończeniu swojej aktorskiej edukacji od razu otrzymała etat w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. "Trochę się tam nudziłam i postanowiłam dodatkowo studiować historię, gdyż chciałam się rozwijać" - przyznaje Agnieszka Sienkiewicz. Jednak po roku pobytu w Kaliszu, zdecydowała się przeprowadzić do Warszawy. Zaczęła tu grać na deskach Teatru Współczesnego, a także rozpoczęła swoją przygodę z telewizją. Zagrała kilka epizodycznych ról, aż w końcu wygrała casting na główną rolę w serialu "Agentki". Produkcja jednak szybko wypadła z ramówki, a aktorka przez następne pół roku nie otrzymała żadnej nowej propozycji. "Postanowiłam zarabiać wówczas jako niania, bo nauczona jestem, że gdy nie ma jednej pracy, to trzeba szukać drugiej" - wyznaje artystka.

Aktorka Agnieszka Sienkiewicz gościła w redakcji W24 / Fot. Justyna BendowskaPóźniej jednak wszystko poszło już z górki i obecnie aktorka nie można narzekać na brak propozycji. "Zdarza się nawet, że odmawiam" - przyznaje. Niedawno mogliśmy ją oglądać w serialu "Przyjaciółki", cały czas też gra w "M jak miłość". Oprócz tego gra w kilku spektaklach teatralnych. "Teatr jest dla mnie istotą tego zawodu" - podkreśla Agnieszka Sienkiewicz.

Już wkrótce zagra główną rolę w sztuce "Kochanie na kredyt" autorstwa Marcina Szczygielskiego, której wyreżyserowania podjął się Olaf Lubaszenko. "Będzie to spektakl o młodej dziewczynie, która zakochuje się i wpada w spiralę zobowiązań kredytowych" - wyjaśnia Agnieszka Sienkiewicz. "Pewnego dnia przychodzi do niej komornik, który chce od niej odzyskać długi i paradoksalnie Anna znajduje w nim bratnią duszę" - dodaje. Premiera komedii odbędzie się pod koniec listopada w Londynie, a już na początku grudnia będzie można oglądać ją w naszym kraju.

Obejrzyj cały wywiad z Agnieszką Sienkiewicz:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.