Facebook Google+ Twitter

JEŹDZIEC BURZY - musical o Jimie Morrisonie

Kultowy musical o The Doors powraca do Rampy! Teatr Rampa 26, 27, 28, 29 marca godz. 19.00Jeździec burzy to
rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. To rzecz o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola”, gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo – wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.


Jeździec burzy to muzyczno – teatralna opowieść o pragnieniu miłości, przyjaźni i konieczności ich odrzucenia w imię sztuki. Reżyser spektaklu – Arkadiusz Jakubik zakłada ryzykowną tezę, że tak naprawdę Jim nie popełnił samobójstwa, ani nie przedawkował narkotyków, lecz wciąż żyje i pewnego dnia wraca do Paryża, na cmentarz Pere Lachaise...
Czy będziecie tam również, aby go spotkać?

adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik
teksty piosenek i wierszy: Jim Morrisom
muzyka The Doors
kierownictwo muzyczne: Romuald Kunikowski

Zespół muzyczny w składzie: Romuald Kunikowski, Krzysztof Poliński, Radosław Zagajewski, Tomasz Łuc,
Tłumaczenia piosenek: Krzysztof Jaryczewski, Roman Kołakowski, Jędrzej Polak, Grzegorz Walczak,
Marek Zgaiński

WYSTĘPUJĄ:
Jim Morrison – Marcin Rychcik
Ray Manzarek – Konrad Marszałek/ Krzysztof Bartłomiejczyk

Pam – Dominika Łakomska
Van Morrison – Julian Mere
Brujo, Jessie James

Marek Frąckowiak
Ronnie Haran – Katarzyna Kozak

Jac Holzman – Mieczysław Morański
Andy Warhol –
Leszek Abrahamowicz
Max Fink, Ed – Piotr Furman
i inni...


„Muzyka, odkrywcza i rewolucyjna, jest najciekawszym elementem musicalu Arkadiusza Jakubika „Jeździec Burzy”(…). Widziałem wersję z Rychcikiem, który nie tylko przypomina Morrisona z tym jego uśmieszkiem błąkającym się na ustach i dzikimi tańcami wokół mikrofonu, ale także potrafi śpiewać równie surowo i mrocznie
jak on. Piosenki w niezłych polskich przekładach nie straciły swej drapieżności i mogą wciąż zawstydzić dzisiejszych rockmanów. (…) Musical w Rampie jest dowodem wyższości sztuki nad ideologią, która ją zrodziła.”


Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza” 25 października 2000


„Wszystkie teksty piosenek, wykonywane w tym spektaklu zostały przetłumaczone na język polski. Właściwie każdy, kto słyszy o tym, że teatralny Jim śpiewa po polsku, reaguje z lekkim niedowierzaniem. Tymczasem teksty, których tłumaczeń w przeważającej części podjął się Krzysztof Jaryczewski (niegdyś Oddział Zamknięty), nie tylko wychodzą obronną ręką, ale w połączeniu ze wspaniałą interpretacją Marcina po prostu zachwycają.

Michał Kirmuć,miesięcznik „Tylko rock” październik 2000

„Powstał spektakl imponujący koncepcją, rozmachem i aktorstwem.(…) Przyjęta koncepcja – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo - należycie trzyma w napięciu. Składa się na nie rozmach: zróżnicowanie atakujących środków przekazu: słowo, muzyka i ruch spiętych klamrą etiud filmowych Wojciecha Smarzowskiego. Co najważniejsze mamy tu kawał dobrej aktorskiej roboty. Cały zespół Rampy dzielnie towarzyszy gwieździe. Marcin Rychcik jest tu gwiazdą i jako Jim Morrison i jako Marcin Rychcik.”

Zbigniew Kasprzyca, mies. „Afisz” nr 1/2000

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.