Facebook Google+ Twitter

Jeździsz rowerem do pracy? Uważaj, będzie mniej miejsc parkingowych

Zarząd biurowca Warsaw Financial Center zdecydował się zlikwidować wewnątrz budynku wszystkie miejsca parkingowe dla rowerów.

 / Fot. Leinad/CC BY-SA 2.5Jak podaje "Życie Warszawy" zarządca budynku Aleksandra Stronias, w liście rozesłanym wszystkim najemcom informuje, że "została zmuszona do likwidacji miejsc parkingowych dla rowerów", m.in. ze względu na zaistniałe zagrożenie dla samych rowerzystów oraz ze względu na fakt, że zarządca musi dbać o "wszelkie standardy adekwatne do klasy, specyfiki i prestiżu budynku", który posiada klasę AAA.

Nie od dziś wiadomo, że jazda rowerem, czy to rekreacyjnie, czy do pracy, niesie za sobą szereg korzyści. Niestety, w tym przypadku pojawia się jeden mały problem - brak miejsc parkingowych, które w tym przypadku prawdopodobnie zostaną zastąpione boksami dla właścicieli bardziej "prestiżowych" pojazdów. Zaś dojeżdżający do pracy rowerzyści będą parkować swoje jednoślady pod przysłowiową chmurką przed budynkiem.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nikt nie pójdzie w ślady zarządu Warsaw Financial Center. Tym bardziej, że dziennikarze "Życia Warszawy" zdążyli już sprawdzić sytuację u konkurencji, gdzie w  garażu pobliskiego wieżowca Rondo 1, znajduje się 48 miejsc postojowych dla rowerów i mniej więcej tyle samo na zewnątrz. A jest to również budynek klasy AAA.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.