Facebook Google+ Twitter

"Jeżeli masz rower, którego nie używasz - oddaj go nam". Bikesurf Warsaw rozpoczyna działalność

Veturilo zapada w zimowy sen, a Bikesurf Warsaw oficjalnie rozpoczyna swoją działalność - informują organizatorzy. Pierwsza stacja już jest i znajduje się na ul. Złotej. Wystarczy wejść na stronę internetową, zabukować termin i wypożyczyć rower.

 / Fot. Fot. Shaun Dunmall (CC BY-SA 2.0)Warszawski oddział Bikesurf Warsaw ma dopiero jeden rower, ale patrząc na popularność akcji w innych krajach, jest duża szansa na jej powodzenie również w Warszawie. Projekt na świecie jest realizowany z powodzeniem od czerwca 2012 roku. W ramach projektu z rowerów można korzystać w Niemczech, Grecji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Chile, Holandii, Norwegii i od 1 grudnia w Polsce.

Zasady są bardzo proste. Za pomocą aplikacji internetowej lub poprzez stronę www wybieramy pojazd i bukujemy termin. Jeśli jest wolny, e-mailem dostaniemy numer do zamka. Filmik instruktażowy znajdziecie tutaj.

Twórcy warszawskiego oddziału w rozmowie z wawalove.pl tłumaczą skąd pomysł: "Gdziekolwiek jeździmy, staramy się poruszać na rowerach. W Berlinie dowiedzieliśmy się o społecznej wypożyczalni. Kilka miesięcy później postanowiliśmy otworzyć jej warszawski odpowiednik. Chcemy umożliwić osobom przyjeżdżającym do Warszawy łatwe i darmowe wypożyczenie roweru, bo nie ma nic przyjemniejszego niż rower w mieście. Zależy nam na tym, aby w przyszłości, kiedy rowerów będziemy mieli więcej, do pracy nad wypożyczalnią włączały się nowe osoby i zakładały własne stacje działające w ramach jednego systemu BikeSurf Warsaw. Ale dziś przede wszystkim chcemy aby nasza flota się powiększała".

Bikesurf Warsaw to świetna alternatywa dla Veturilo, które 30 listopada zniknęły z warszawskich ulic.

Strona projektu: bikesurf.org


Zobacz także: W Warszawie zabiorą miejskie rowery. Kończy się kolejny sezon Veturilo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.