Facebook Google+ Twitter

Jeżeli nie 18. Przystanek Woodstok, to 18. Festiwal Słowian i Wik

Jeżeli nie jesteś nastolatką/iem, lub w wieku zbliżonym, a jesteś z rodziną na zachodniopomorskim wybrzeżu, nie możesz opuścić uczestnictwa w 18. Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie.

Warsztaty dawnych rzemiosł Słowian / Fot. Elżbieta SadowskaW Wolinie na Ostrowie Recławskim 3-5 sierpnia odbywa się 18. już Festiwal Słowian i Wikingów. A ponieważ w tym roku mija 10 lat od założenia Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jómsborg – Vineta oraz 5 lat od otwarcia wrót wolińskiego skansenu, festiwal będzie największym tego typu spotkaniem rekonstruktorów i publiczności.

W tym roku w skansenie stanęło ok. 500 replik namiotów, przyjechało 1500 uczestników (rekonstruktorów) z niemal wszystkich krajów Europy i nie tylko. Największą atrakcją festiwalu będzie jak zwykle bitwa Słowian i Wikingów. Patronką tegorocznego festiwalu jest Swietosława (córka Mieszka I) zwana Sygrydą Storradą, (Matką królów) matka trzech króli i 3 dynastii królewskich.

Warto odwiedzić Wolin (jedną z największych republik kupieckich sprzed 1000 lat) 3 –5 sierpnia, możecie tam być nie tylko widzami, ale i uczestnikami warsztatów i konkursów dla publiczności i być może przeżyć przygodę życia. Program festiwalu znajdziecie w linku: jomborg-vineta.com.

Znajdź nas na Google+


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oczekujemy fotorelacji, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz: Jeżeli nie 18. Przystanek Woodstok, to 18. Festiwal Słowian i Wikingów (nie Wik)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.