Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6943 miejsce

Jeżeli nie polityka, to może Dni Morza - Sail Szczecin 2011

Politycy zupełnie odeszli od społeczeństwa, na kilka miesięcy przed wyborami ich cała energia skierowana jest wyłącznie na międzypartyjne transfery, ustalanie list i targi: kto z jakim numerem. Jak z tych emocji ochłonąć? Proponuję wybrać się na Dni Morza.

 / Fot. W24Stołki przysłoniły politykom przyzwoitość, ich intencje są tak czytelne, że zupełnie nie ma na kogo zagłosować. No, ale jeżeli „Demokracja to tylko prawo do wyboru ludzi z list kandydatów partii”, polityczne przepychanki stają się dla wyborców zwykłą zabawą. I właśnie jedyne, co nam mogą pożytecznego zaserwować politycy, to właśnie „chleb i igrzyska”, a takimi na pewno są Dni Morza Sail Szczecin 2011 r.

Przeprawa pontonowa na Łasztownię / Fot. Elżbieta SadowskaWidok na żaglowce / Fot. Elzbieta SadowskaTradycyjne kiedyś Dni Morza przekształciły się w wielodniową imprezę plenerową połączoną z Sail Szczecin (zlot żaglowców i oldtimerów). Bogaty program trzydniowych obchodów Dni Morza na Wałach Chrobrego (od kilku lat także na Łasztowni) w Szczecinie gromadzi tysiące szczecinian i turystów, którzy mają tu co podziwiać, uczestniczyć w artystycznych i nie tylko wydarzeniach, zwiedzać piękne żaglowce a nawet udać się w krótki rejs.

Na nabrzeżu przy Wałach Chrobrego zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych żaglowców, więc cumowano je rzędami / Fot. Elzbieta SadowskaOczywiście to nie wszystkie atrakcje Dni Morza Sail Szczecin 2011. Czekają na nas także widowiska szantowe, warsztaty edukacyjne, koncerty (miedzy innymi gwiazdy Dni Morza, zespołu Safri Duo), parady morskie, pokaz sztucznych ogni itp. (szczegółowy program m.in.
tu). Słowem „dla każdego coś miłego”, każdy znajdzie w programie coś, co go zainteresuje.

Żaglowce przebudowane z barek i szalup / Fot. Elżbieta SadowskaNajciekawsze imprezy są oczywiście po zmroku (koncerty zespołów, całonocna dyskoteka, pokaz sztucznych ogni itp.), ale te wydarzenia może zrelacjonuje ktoś młodszy. Ja nie lubię tłoku i wolę przespacerować się po teranie Dni Morza Sail Szczecin 2011 do południa, w drodze na działkę. Może i tak moje zdjęcia przybliżą wam atmosferę tej jednej z największych imprez plenerowych w Polsce.

Czytaj też:


Morskie oblicze Szczecina

Hasło Dni Morza "Baw się po brzegi" zmieniłam bymna "Baw się po obydwu brzegach rzeki" / Fot. Elżbieta SadowskaGłówna scena na wodzie / Fot. Elżbieta SadowskaNajwiększy żaglowiec świata "Sedow" / Fot. Elżbieta Sadowska"Zagospodarowanie" nabrzeża Odry i pobliskich wałów / Fot. Elżbieta SadowskaWycieczkowiec Sans Sou / Fot. Elzbieta SadowskaWidoczna (niczym wyrzut dla polityków) z nabrzeża Wałów Chrobrego największa suwnica byłej Stoczni Szczecińskiej / Fot. Elżbieta Sadowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ten artykuł, został zgłoszony do konkursu Dziennikarz obywatelski 2011 r., w dziale Publicystyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Górska
  • Ewa Górska
  • 17.01.2012 09:10

Byłam kiedyś na Dniach Morza w Szczecinie. To wspaniałe przeżycie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Polityka”

Polityka, polityka
To jak jakaś zgniła tyka
Tu się kruszy, tam się wali
Niczym domek z kart krasnali

Polityka, polityka
To nie sprawa (chwała) dla etyka
Tutaj trzeba zgrabnie kłamać
Przeciwników swoich łamać

Polityka, polityka
To jak w dobrym banku wtyka
Tu jest władza i pieniądze
Można spełniać swoje żądze

Polityka, polityka
To jest zawsze jakaś klika
Tu uchodzą zakłamania
Prawo niczym dziewka tania

Polityka, polityka
Tu się władza z biedą styka
Tu jej góry obiecuje
Obietnic nie dotrzymuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pragnę zauważyć, że politycy już bardzo dawno zapomnieli o ludziach, dla nich liczy się tylko miejsce na liście i ile zarobią, gdzie to już jak schodzi na dalszy plan. Ale to co mamy w polityce jest pokłosiem naszych wyborów w przeszłości i krótkowzroczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.