Facebook Google+ Twitter

Jeżeli prezydent zawetuje ustawę, skieruję sprawę do Trybunału...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-15 09:55

Prezydent Lech Kaczyński wieczorem ogłosi decyzję w sprawie emerytur pomostowych. Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że Lech Kaczyński może zawetować ustawę albo ją podpisać i zakwestionować niektóre jej przepisy. Wtedy skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Gość "Sygnałów Dnia" programu pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że decyzja prezydenta w sprawie "pomostówek" będzie miała poważne konsekwencje społeczne. Wicepremier Pawlak podkreślił, że - przy nowelizacji ustawy o emeryturach pomostowych - trzeba zadbać o poprawę warunków pracy osób, których wykonywanie obowiązków wiąże się z uciążliwościami wpływającymi na zdrowie.

Gość "Sygnałów Dnia", odnosząc się do wypowiedzi posła Eugeniusza Kłopotka z PSL, by partie były w mniejszym stopniu finansowane z budżetu państwa, uznał, że obecne zasady określane przez Państwową Komisję Wyborczą są przejrzyste.

Wicepremier Pawlak zdecydowanie zdystansował się od pomysłu wprowadzania ustawowych regulacji dotyczących zawodu aktora. W kręgu niektórych przedstawicieli PSL powstał pomysł ochrony statusu aktora dyplomowanego. Według Waldemara Pawlaka regulacje takie nie są potrzebne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.