Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2062 miejsce

Jeżeli WOŚP zbiera pieniądze na leczenie niech nie kupuje sprzętu

Jeżeli WOŚP i inne organizacje, nie będą kupować sprzętu, tylko będą płacić za konkretne leczenie, wtedy państwo będzie musiało znaleźć pieniądze na potrzebne urządzenia

Zbiórka WOŚP / Fot. Grzegorz Sadowki25 jubileuszowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (powinno być: Wielka Ofiarność Społecznej Pomocy) w 2017 r pobiła kolejny rekord zebranych funduszy, to już ponad 62,4 miliona złotych. Dlatego nie zdziwiło nas bardzo oficjalne zgłoszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla! Zgłoszenia Wielkiej Orkiestry, podjął się prof. Adam Grzegorczyk, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji.

Może właśnie dlatego, że WOŚP już tak długo funkcjonuje, że zapisał się pozytywnie w świadomości społecznej, że angażuje tak wielu młodych i dzieci (a więc całe rodziny), że cel tej zbiórki jest tak szczytny (chociaż powinien dotyczyć innych form pomocy), a wszystko to jest połączone z pracą i ofiarnością społeczną, a jednocześnie z wesołą zabawą. Idea Orkiestry powoduje, że zagraniczne sztaby corocznych finałów WOŚP, powstają na prawie wszystkich kontynentach.

Jest jedno ale, Jurek Owsiak mówi, że zbiera pieniądze na leczenie, niech więc wydaje pieniądze na leczenie, a nie na sprzęt. Fundacja Jurka Owsiaka nie powinna kupować sprzętu dla szpitali, tylko płacić im za konkretne leczenie pacjentów. Bo co z tego, ze na oddziałach postawi supersprzęt, jeżeli Fundusz Zdrowia, nie zakontraktuje odpowiedniej liczby i jakości świadczeń.
Szpitale maja obowiązek posiadać sprzęt. Jeżeli WOŚP i inne organizacje, nie będą kupować sprzętu, tylko będą płacić za konkretne leczenie, wtedy państwo znajdzie pieniądze na potrzebne urządzenia. Bo teraz mogą nachodzić nas wątpliwości, czy ta wielka ofiarność milionów Polaków, nie jest marnotrawiona na wsparcie producentów sprzętu medycznego.

A fundacja powinna wspierać leczenie tych Polaków, którzy ze względu na rzadkość swojej choroby, drogie operacje (nawet za granicami Polski), nie mogli by podjąć leczenia, ze względu na brak dofinansowań państwa do ich nierzadko milionowych kosztów leczenia. Oglądamy ciągle w mediach apele o zbiórki środków na operacje pokrzywdzonych przez los kaleków i innych ciężko chorych. Wtedy fundacja Jurka Owsiaka, zdobędzie jeszcze większe zaufanie społeczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.