Facebook Google+ Twitter

"Jezus Chrystus Zbawiciel" na Scenie Przodownik. Rozdajemy bilety

Michał Zadara inscenizuje jeszcze nigdy w Polsce nie wystawiany monolog Kinskiego. Aktorka Barbara Wysocka, perkusista Leszek Lorent i gitarzysta Bartek Tyciński przypominają, dlaczego ustatkowane społeczeństwo tak bardzo nie mogło znieść Jezusa i wolało go zabić, niż konfrontować się z jego słowami. „Jezus Chrystus Zbawiciel” to wydarzenie na pograniczu spektaklu, performance i koncertu. Warszawska Scena Przodownik zaprasza.

 / Fot. .W 1971 roku Klaus Kinski, jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najwybitniejszych aktorów niemieckich, przez długie lata współpracownik Wernera Herzoga - dwukrotnie wygłosił własną wersję życia Jezusa Chrystusa. Scenariusz jest zwieńczeniem jego wieloletniego zainteresowania Ewangeliami. Był to ostatni występ Kinskiego na żywo przed publicznością. Kinski przedstawił Jezusa jako jednego z „najodważniejszych, najbardziej wolnych, najnowocześniejszych spośród wszystkich ludzi, który woli dać się zmasakrować, niż żywcem zgnić wraz z innymi. Kinski wyrwał figurę Jezusa instytucjom władzy i przywrócił go kontrkulturze, przypominając nam, że Jezus nie chciał nigdy być sojusznikiem jakiejkolwiek władzy i przeciwstawiał się wszystkim stosunkom, w których człowiek jest poniżany, kategoryzowany, instrumentalizowany czy wykorzystywany.

Wywiad z Michałem Zadarą

 / Fot. .Obsada: Barbara Wysocka/aktorka,
Leszek Lorent/perkusista,
Bartłomiej Tyciński/gitarzysta

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują recenzję spektaklu mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na spektakle 28 lutego (g. 19) i 1 marca (g. 19)

Na zgłoszenia w komentarzach czekamy do 28 lutego, czwartek, do godziny 12.

Scena Przodownik
Warszawa

"Poszukiwany: Jezus Chrystus.
Oskarżony o mącenie ludziom w głowach,
skłonności anarchistyczne,
spisek przeciw władzom państwowym."


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wreszcie ktoś dostrzegł w Chrystusie coś więcej niż tylko miłego człowieka . Chwała Bogu.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.