Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27471 miejsce

Jezus jest ważną postacią w Koranie. Islamiści lżą proroka Boga

Koran wielokrotnie, z ogromnym szacunkiem, a nawet czcią wspomina o Jezusie i jego matce, przedstawiając go jako wielkiego proroka Boga. Islamiści mają tak naprawdę w tzw. głębokim poważaniu nakazy Koranu. Kto ratuje honor wyznawców islamu?

 / Fot. he Yorck Project: 10.000 Meisterwerke der Malerei. / Public Domain"Jezus będzie przykładem i nauką poprzedzającą zbliżenie Ostatecznego Sądu. Strzeżcie się wątpić o jego przyjściu. Niech szatan nie sprawi abyście odrzucili te prawdę; on jest waszym otwartym nieprzyjacielem.” - poucza wyznawców Allacha prorok Mahomet. Święta księga religii muzułmańskiej jest zgodna z Biblią w sprawie niepokalanego poczęcia i wniebowstąpienia Jezusa z Nazaretu, potwierdza też dokonane przez niego cuda oraz pisze o nim jako o mesjaszu. Te słowa pierwszego przekładu Koranu na język polski przytacza m. in. polska Wikipedia.

Mahometanie zostali zobowiązani do oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa oraz do miłości braterskiej względem wspólnot chrześcijańskich (5 sura, hizb 80-84). Z kolei obowiązujący obecnie katechizm rzymsko-katolicki nakazuje podobny stosunek do naśladowców Mahometa (paragraf 841). Również przywódcy Reformacji, m. in. Jan Kalwin, podkreślali, że muzułmanie są bliźnimi, których dotyczy miłosierdzie chrześcijańskie i należy odnosić się do nich w sposób przyjazny i szczery. Kalifowie pierwszych wieków islamu zabronili chrześcijanom posiadania broni i koni, ale w zamian ustanowili cały system przywilejów, niezwykle skutecznie chroniących wyznawców Chrystusa w państwie arabskim.

Tymczasem islamiści na tysiąc różnych sposobów prześladują wspólnoty chrześcijańskie w krajach, które udało im się opanować. Oto przykład jak bluźnią (w meczecie!) słowom własnego Proroka. Dołączony film wideo ukazuje sposób ich działania oraz hasła w języku holenderskim, z napisami po niemiecku. Dla nie znających żadnego z tych dwóch języków kilka słów z tego, jak islamistyczny podżegacz nawołuje do pogromu szkoły biblijnej w Dżakarcie: „Nie dajcie się ogłupiać chrześcijanom. Nie dajmy się rozmiękczyć, nie cofajmy się przed niczym. Nie bójmy się! Powstańmy i zniszczmy wroga!”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.