Facebook Google+ Twitter

Języki obce biletem do przyszłości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-27 12:10

Nauka języka obcego może okazać się czystą przyjemnością. Coraz więcej młodych osób wyjeżdża poza granice swojego państwa, żeby poznać inną kulturę, obyczaje i oczywiście nauczyć się nowego języka.

Program Erasmus, może okazać się pomocny oraz otworzyć wiele możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia. Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to podstawa. Młode osoby wiedzą, że obecny rynek pracy wymaga umiejętności posługiwania się więcej niż jednym językiem. Angielski stał się na tyle uniwersalny, że chcemy poznawać inne.

Wielkie trio

Dużym powodzeniem cieszą się hiszpański, francuski, niemiecki. Jak pokazują badania, to właśnie do Francji, Niemiec i Hiszpanii polscy studenci wyjeżdżają najczęściej.

"Cieszę się, że miałam możliwość wyjazdu na Erasmusa do Niemiec, poznałam ciekawych ludzi, nauczyłam się lepiej niemieckiego i zdobyłam nowe doświadczenie, którego nikt mi nie odbierze" - mówi Zosia z Olsztyna.

Taki wyjazd to zarówno doświadczenie jak i swego rodzaju przygoda. Człowiek uczy się nowych sytuacji, odwiedza nieznane dotąd miejsca, poznaje smak innego życia.

"Dzięki wyjazdowi do Hiszpanii, zrozumiałem, że gdyby nie nauka hiszpańskiego w szkole językowej, byłoby mi teraz trudniej. Wiem, że znajomość języka pomogła mi z szybszym zaaklimatyzowaniem się w Madrycie" -mówi Patryk z Łodzi.

Uczmy się języków!

Młode osoby zdają sobie sprawę, że nauka języków poszerza horyzonty. Badania przeprowadzone przez Unię Europejską pokazują, że 62.7 proc. Polaków zna przynajmniej jeden język obcy. Wynik może być satysfakcjonujący, bo na tle innych krajów wypadamy całkiem dobrze. Młodzież chce i czuje potrzebę edukacji.

"Zauważyliśmy wzrost zainteresowania językami obcymi. Mimo wszystko angielski ciągle jest liderem, jednak odnotowujemy także zainteresowanie językiem hiszpańskim i rosyjskim" - mówi Andrzej Matysiak, dyrektor szkoły językowej ARTOS w Olsztynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Harry_Portier
  • Harry_Portier
  • 31.10.2011 10:26

A kto mówi o szkole? Czy szkoła nauczyła kiedykolwiek do czegos dobrze przygotowała? Jak ktoś chce znac jezyk to idzie na korki albo kurs. Chodziłem do speak up i wiem jaka jest różnica. Niewtajemniczonym zdradzę że hmmm ogromna ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MatiAS
  • MatiAS
  • 30.10.2011 22:35

U nas to ze znajomoscia roznie bywa. Szkoła niestety nie przystaje do dzisiejszych czasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stefcia
  • stefcia
  • 28.10.2011 15:35

tak tylko francuski hiszpański i tak dalej to dopiero po angielskim… niestety trzeba znac co najmniej dobrze ten jezyk bo wszędzie się nim można lepiej albo gorzej dogadać…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.