Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26740 miejsce

Języki w sieci

Znajomość języków obcych jest stawiana na jednym z pierwszych miejsc przez pracodawców. Nic dziwnego. Umiejętność płynnego porozumiewania się po angielsku, hiszpańsku czy niemiecku otwiera nowe możliwości.

 / Fot. screen/ http://www.spanishdict.com/Daje nam również szansę na zdobycie kolejnego intratnego zawodu i pracę za znacznie lepsze pieniądze niż płaca minimalna. W sieci mamy setki miejsc, które kuszą nas szansą nauczenia się języka. Wybrałem moim zdaniem najlepsze, z których sam korzystam.

BBC uczy angielskiego


Kilka lat temu jeszcze istniała polska sekcja BBC, która poza przygotowywaniem świetnych serwisów informacyjnych, postawiła sobie ambitny cel nauczenia Polaków angielskiego. Czy się udało? Ciężko powiedzieć, choć kursy prowadzone przez znaną lektorkę, Elżbietę Greenfield wraz z partnerami są miłe dla ucha, ciekawe tematycznie i różnorodne. Znajdziemy tam zarówno kursy dla początkujących, powtórkę z gramatyki jak i poznamy język biznesowy. Kawał solidnego materiału, który starczy na długie miesiące nauki. Kursy są do odtworzenia w programie Real Player.

Strona: Archiwum językowe polskiego oddziału BBC

Codziennie nowe słówko


Często nie mamy czasu, aby na dobre przysiąść nad językiem. Lekarstwem na to, szczególnie wtedy, gdy już znamy podstawy, może być zamówienie biuletynu ze słówkami i ćwiczeniami gramatycznymi na zasadzie - jedno nowe słowo dziennie. Nie jest to może imponująca ilość, ale pozwoli nam uspokoić własne sumienie. Taki biuletyn oferuje chociażby strona Spanish Dict (http://www.spanishdict.com/) - znany słownik angielsko-hiszpański czy polski English Day by Day - dostępny na stronach wiekowej, choć obszernej Interklasy (http://www.interklasa.pl).

Youtube to nie tylko teledyski


Serwis Youtube kojarzący się głównie z teledyskami i śmiesznymi filmami oferuje kilka świetnych kursów językowych. Osobiście chętnym do przyswojenia podstaw hiszpańskiej gramatyki gorąco polecam kurs Spanish 123, gdzie tablice gramatyczne uzupełniane są komentarzami anglojęzycznego lektora. W ten sposób szybko zrozumie się podstawowe zasady rządzące językiem.

Strona: Easy Spanish - Youtube

Mi vida locaNa koniec proponuję prawdziwą perełkę. Kurs, który zdobył brytyjską nagrodę telewizyjną w kategorii innowacyjności. W Mi Vida Loca wcielasz się w rolę przyjaciela głównej bohaterki - Merche - i wraz z nią zwiedzasz Hiszpanię, a także próbujesz rozwiązać kryminalną intrygę. Kurs łączy filmy video, testy i zadania - jest w 100 proc. interaktywny. Materiał składa się z 20 części podzielonych wg. tematów. Kto za nim stoi? Oczywiście BBC, które dla polskich użytkowników udostępniło go bezpłatnie. Niestety inne kursy BBC są dostępne jedynie dla Brytyjczyków.

Strona:Kurs Mi Vida Loca od BBC

Wykorzystaj znajomość języka


A może już jesteś na tyle dobry, że mógłbyś zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach językowych? Nic prostszego. W sieci istnieje wiele serwisów, które płacą za prowadzenie dyskusji na forach, pisanie blogów czy artykułów anglojęzycznych. Osobiście polecam http://writerlance.com/ - sam jeszcze nie próbowałem, bo nie czuję się na tyle dobry, choć dla tych, którzy płynnie piszą w języku angielskim to szansa na świetne stawki.

Strona: Portal freelancerski WriterLance

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.