Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3300 miejsce

JibJab. Zabawne filmiki na specjalne okazje

Śmieszne filmiki w formie kartek internetowych podbijają świat. Wszystko za sprawą portalu JibJab, na którym każdy możne skorzystać z setek filmowych scenariuszy, a w twarz postaci występującej wkleić dowolne zdjęcie i wysłać je znajomym.

logo / Fot. http://sendables.jibjab.com/Portal JibJab powstał aby rozśmieszać ludzi. Dzięki niemu każdy internauta może stworzyć zabawny film z wykorzystaniem zdjęć twarzy, swojej lub znajomych. Format kartki internetowej jest na tyle wygodny, że automatycznie z portalu można wysłać gotowy filmik znajomym lub umieścić na facebooku. Dodatkowo można wysłać go na swój adres e-mail.

JibJab przyciągnął 100 milionów użytkowników z 189 krajów, którzy stworzyli już setki milionów kartek. Większość aplikacji jest darmowa.

Jak to się zaczęło?

W 1998 roku dwaj bracia Evan and Gregg Spiridellis wpadli na pomysł stworzenia JibJab, a ich pierwsze filmiki powstały w 1999 roku na Brooklynie.

Popularność zyskali w 2000 roku kiedy stworzyli filmik, w którym w rolach głównych obsadzili ojców założycieli USA, którzy rapowali o Deklaracji Niepodległości. W tym samym roku JibJab został wykorzystany przed wyborami prezydenckimi. W rolach głównych w przedwyborczej walce można było zobaczyć George'a Busha oraz Ala Gore'a.strona internetowa / Fot. http://sendables.jibjab.com/

Po sześciu i pół roku funkcjonowania na krawędzi bankructwa, bracia starali się ostrożnie wdrożyć nowe pomysły na rozszerzenie działalności. W 2007 r. założyli na swoich stronach innowacyjną kategorię - kartkę. Ich zamiarem było utrzymanie zainteresowania poprzez stworzenie narzędzia personalizacji, dzięki któremu każda osoba będzie mogła zrobić filmik odpowiedni do swoich potrzeb.

Popularność stale rośnie

Ogromne zainteresowanie serwisem widać chociażby na stronie youtube, gdzie aż roi się od przeróżnych filmików parodiujących polityków oraz gwiazdy show biznesu.

JibJab umożliwia również wysłanie karki urodzinowej, z gratulacjami i wielu innych, nie odnoszących się do specjalnych okazji. Zabawnym pomysłem jest osobny portal ElfYourself, który umożliwia złożenie innym życzeń świątecznych poprzez wcielenie się w rolę tańczącego elfa.

Popularność JibJaba w Polsce jest stosunkowo niewielka, chociaż już teraz w serwisie youtube można znaleźć parę filmików m.in. ten ze starostą burmistrzem Gryfic w roli głównej.

Więcej na stronie internetowej JibJab

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.