Jie Zheng przeciwko Alexandrze Dulgheru

Znamy już finalistki jutrzejszego meczu Polsat Open Warsaw. Są nimi Chinka Jie Zheng i Rumunka Alexandra Dulgheru.

Chinka Na Li / Fot. Greta SchonknechtRumunka Alexandra Dulgheru / Fot. Greta SchonknechtPierwszy półfinał odbył się pomiędzy Dulgheru a Chinką Na Li. Rumunka wygrała mecz w trzech setach 6:4, 3:6, 6:4. Tak jak mówiła przed meczem, metodą na Chinkę była zmiana tempa i taktyki, co jak widać po wynikach nie było łatwe, ale poskutkowało. Największym błędem A. Dulgheru były wielokrotne dropshoty, które nie dawały jej punktów, gdyż Chinka za prawie każdym razem odbierała piłkę przy siatce.

Chinka Jie Zheng / Fot. Greta SchonknechtWęgierka Greta Arn / Fot. Greta SchonknechtDrugi półfinał rozegrały: Węgierka Greta Arn (największa niespodzianka turnieju) z Chinką Jie Zheng. Było już pewne, że w finale nie zagrają dwie Chinki. Pytaniem było, czy pojawi się w nim choć jedna. Po wygranym pierwszym secie przez Zheng nic nie było przesądzone, tym bardziej, że Arn świetnie zaczęła drugiego seta zdobywając 2 gemy do 0. Niestety drobna Chinka błyskawicznie nadrobiła straty. Później gra była bardzo wyrównana i do końca nie wiadomo było, czy będzie tie-break. Długie wymiany, dropshoty, smecze, piłki po crossie ożywiły mecz. Jednakże Greta Arn nie dała rady zwinnej Chince i przegrała drugiego seta i tym samym cały mecz 4:6, 5:7.