Facebook Google+ Twitter

Jill Scott wystąpi w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-30 11:22

Amerykańska gwiazda Jill Scott wystąpi w Polsce gdzie? W Warszawie.

 / Fot. Jill Scott

Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka i poetka. Jej muzyka krąży pomiędzy jazzem, soulem, R&B i hip hopem, tworząc niepowtarzalną mieszankę, nazywaną często neo soulem. Trzykrotna laureatka Grammy, której sławę przyniosły takie przeboje, jak "Hate on Me", "It’s Love, Cross My Mind", "Slowly Surely", czy "A Long Walk". Jej twórczość jest szczera, emocjonalna, mimo że pełna metafor. Za autentyczność kochają ją miliony fanów na całym świecie.

Jill Scott, jedna z najważniejszych, obok Erykah Badu i Angie Stone, postaci współczesnej muzyki R&B i soul, już 4 grudnia wystąpi na jedynym koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach trasy promującej jej najnowszy album The Light of The Sun.

Urodzona w 1972 roku Jill Scott dorastała w Północnej Filadelfii wychowywana przez matkę i babcię. Po skończeniu szkoły średniej zaczęła studia na Temple University – aby się na nich utrzymać, pracowała jednocześnie na dwóch posadach. Chciała zostać wykładowcą języka angielskiego, ale po spędzeniu krótkiego czasu jako asystentka nauczyciela, rozczarowała się tym zawodem. Zanim przebiła się przez mury muzycznego przemysłu, zarabiała na życie, pracując w sklepie, cukierni, a także jako kierowca. Jednocześnie występowała na odczytach poezji, która od zawsze była jej wielką miłością. Pewnego dnia została zauważona przez Ahmira Thompsona z The Roots.

Artysta zaprosił ją do wspólnej pracy w studio nagraniowym i umożliwił jej sprawdzenie się jako autorki tekstów. Tak powstał jej pierwszy utwór "You Got Me, za którego wykonanie w duecie z Erykah Badu, The Roots otrzymali nagrodę Grammy. Niedługo potem sama Jill wykonała tę piosenkę na koncercie The Roots. W ten sposób rozpoczęła się jej kariera sceniczna. Scott współpracowała z takim artystami jak Eric Benet, Will Smith, Common, Will.I.Am, czy Chris Botti. Jej niesamowity głos można było również usłyszeć w broadwayowskim musicalu Rent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.