Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3042 miejsce

J.K. Rowling zakończyła cykl dwunastu opowiadań ze świata Harry'ego Pottera

J. K. Rowling kończy swój cykl dwunastu opowiadań, które publikowała przez dwanaście dni grudnia na stronie pottermore.com. W ostatnim tekście autorka przedstawiła szczegóły dotyczące tzw. Orderu Merlina. Wcześniej zarysowała postać Draco Malfoya.

https://flic.kr/p/c9N2mA / Fot. Dave Catchpole/CC BY 2.0Order Merlina to najwyższe odznaczenie, jakie mogli zdobyć czarodzieje w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling. Wśród odznaczonych byli m.in. Albus Dumbledore, Peter Pettigrew i Korneliusz Knot. Nagroda ufundowana została na cześć najsłynniejszego czarodzieja, Merlina, a jej historia sięga XV wieku.

Przyznaje ją Wizengamot, czyli trybunał złożony z pięćdziesięciu czarodziejów. Medal posiada trzy klasy: pierwszą, drugią i trzecią - czytamy na stronie Mic.com.

Pierwsze z dwunastu opowiadań J.K. Rowling na święta, ukazało się 12 grudnia. W jednym z nich autorka książek o Harrym Potterze zarysowała postać Draco Malfoya. W tekście dokonano swoistej psychoanalizy rówieśnika Pottera. Wynika z niej, że Malfoy żył w specyficznym kulcie ojca, a niechęć chłopaka do przemocy i mordu, traktowana była jako wada.

Czytaj także: Zobacz film, który odpowie na wiele twoich pytań dotyczących wszechświata (wideo)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.