Facebook Google+ Twitter

"Joanna" Anety Kopacz i "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego z dużymi szansami na Oscara

Dwie polskie produkcje krótkometrażowe: "Joanna" Anety Kopacz i "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego znalazły się na skróconej liście nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 / Fot. youtube/print screenDwa polskie filmy dokumentalne: "Joanna" i "Nasza klątwa" znalazły się na skróconej liście do nominacji Amerykańskiej Akademii Filmowej. Do tej kategorii zgłoszono w sumie 58 filmów. Nominacje otrzyma od trzech do pięciu produkcji.Filmy, które znalazły się na skróconej liście:

1."Crisis Hotline: Veterans Press 1", Perry Films
2.Joanna", Wajda Studio
3."Kehinde Wiley: An Economy of Grace", Show of Force
4."The Lion's Mouth Opens", Tree Tree Tree
5."One Child", New York University
6."Our Curse", Warszawska Szkoła Filmowa
7."The Reaper (La Parka)", Centro de Capacitación Cinematografica
8."White Earth", Weary Traveler

"Joanna" Anety Kopacz opowiada historię Joanny Sałygi, blogerki, twarzy fundacji Rak'n'Roll, która na blogu "Chustka" opisywała swoją walkę z nowotworem. Bohaterka w 2010 roku dowiedziała się, że umrze w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Swojemu pięcioletniemu synowi obiecała, że zrobi wszystko, aby żyć jak najdłużej. To opowieść o chorobie, śmierci, o walce, ale również o życiu i miłości.

Film Anety Kopacz zdobył ponad 20 nagród m.in. na festiwalach w Palm Springs, w Jihlavie, Lipsku, Barcelonie, Kijowie, Brvie. "Joanna" znalazła się także na skróconej liście do prestiżowych amerykańskich nagród Cinema Eye Honors. Otrzymała także nagrodę publiczności na 30. Warszawskim Festiwalu Filmowym - podaje Stopklatka.pl.

Z kolei "Nasza klątwa" to osobista wypowiedź reżysera filmu, Tomasza Śliwińskiego, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka - Klątwą Ondyny, Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji. Mały Leo podczas snu przestaje oddychać i wymaga dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. "Nasza klątwa" to film o oswajaniu lęku, o drobnych radościach i codzienności ludzi, którzy walczą o życie swojego dziecka.

Film zdobył nagrody na festiwalach m.in. w Koszalinie, Aspen, Lizbonie, Londynie, Olten, czy Monterrey.

Nominacje poznamy 15 stycznia 2015 roku.

"Joanna" zwiastun:Zobacz także:

Ida powalczy o Oscara między innymi z Lewiatanem Zwiagincewa

Odtwórczyni Wandy Gruz w "Idzie" Pawlikowskiego Agata Kulesza powalczy o OscaraWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.