Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6939 miejsce

Joanna Brzezińska ambasadorem "Pełnego Dotyku Kobiety"

Z Ambasadorem projektu “Pełny Dotyk Kobiety” Joanną Brzezińską dietetykiem, trenerem fitnesu, ekspertem współpracującym z magazynami "Uroda", "Glamour", "Pani", "Twój Styl", "Happy", "Sens", oraz TV Polsat Cafe i TVN Style rozmawia B.W.Jak zaczęła się Twoja sportowa pasja?
Piękny Dotyk Kobiety realizowany jest przez Fundację Równi wśród Równych / Fot. materiały organizatora Zawsze uprawiałam sport. Od podstawówki wykazywałam w tej dziedzinie zdolności. W szkole podstawowej była to lekkoatletyka i taniec towarzyski, w średniej taniec różne techniki z przewagą modern, w szkole wyższej zajęłam się aerobikiem sportowym i reprezentowałam moją uczelnię w tej dyscyplinie z sukcesami. Sport towarzyszył mi przez całe życie. Poznałam mojego obecnego męża podczas kursu na instruktora i tak zaczęła się już na poważnie moja kariera zawodowa ściśle związana ze sportem, aerobikiem, fitness oraz dietetyką.

Jak jest z dzisiejszym sportem u kobiet?
Jest bardzo dobrze, choć jako kobiety (ale nie generalizuje, bo i mężczyzni) lubimy wierzyć w cuda. W cudowny program treningowy, cudowną dietę i cudowne szybkie efekty. Pomimo to uważam, że nasze społeczeństwo coraz lepiej odnajduje się w sporcie rekreacyjnym jako alternatywny sposób spędzania wolnego czasu.

Jaki był pomysł na Waszą szkołę?

Rozumiem, że chodzi o program Fit and eat. Jest to 25 lat doświadczeń mojego męża w pracy z ciałem, połączyliśmy siły i wdrażamy wśród naszych klientów/pacjentów racjonalny spójny program zmian żywieniowych oraz uczymy i edukujemy w ramach programów treningowych i stosownych do nich dietach. Sama nazwa Fit and eat jest ściśle związana i zarezerwowana dla cateringu dietetycznego.

Jak mają się do dzisiejszych czasów problemy ze zdrowiem u Kobiet i czy można temu w jakiś sposób zaradzić ?

większość problemów zdrowotnych związanych ze zdrowiem wynika ze złego odżywiania oraz stylu życia. Myśle, że na codzień większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ma to wielką wagę. Problemy nowotworowe, krążeniowe, sercowe, naczyniowe, gastryczne, alergiczne, skórne, nie mówiąc już o przeciwdziałaniu procesowi antyaging. Każdy z nas ma możliwość wpłynąć na stan swojego zdrowia. Oczywiście w niewielkim procencie choroby determinuje genetyka, ale badania mówią że w niewielkim. Jest to szeroki temat, ale trzeba o nim mówić i to dużo i wszędzie gdzie się da. Ponadto jako kobiety mamy również niezwykle duży wpływ na sposób żywienia naszej całej rodziny, a więc i dzieci,i to szczególnie w ich imieniu trenerzy, dietetycy i lekarze biją na alarm. Więc warto zadbać o zdrowie, w takim samym stopniu jak dbamy o dom, samochód, edukacje.Joanna i Dariusz w swojej pasji i pracy są prawdziwymi zawodowcami / Fot. arch. Joanna i Dariusza Brzezińscy

i trochę o zaangażowaniu w Pełen Dotyk Kobiety

bardzo się cieszę, że zaproponowano mi udział w projekcie Pełen Dotyk Kobiety. Będzie to dla mnie zupełna nowość, pracować z kobietami niewidomymi. Doświadczenie warte każdych pieniędzy. Podczas warsztatów dostała możliwość przeprowadzenia z uczestniczkami lekcji pilates, jest to technika która od początkującego wymaga koncentracji i wyobraźni, wierzę w to, że osoby niewidzące nie mogą narzekać na brak wyobraźni, więc lekcja powinna przynieść niezwykle rezultaty i mam nadzieję że zechcą powtarzać te ćwiczenia same w domu. Jestem również pełna podziwu dla pozostałych ekspertów tego dnia, nauka makijażu, bra-fitting. Mam nadzieje, że uda nam się rozwinąć skrzydła w tym projekcie i co
roku udział w nim będzie możliwy dla coraz większej ilości pań.
Projekt ten realizowany jest przez Funadację Równi Wsród Równych a współfinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa MazowieckiegoDziękuję za rozmowę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Maja Raichel
  • Maja Raichel
  • 26.08.2012 20:45

Materiał super napisany - widziałam panią Joasię w programie na TVN i jak pan Dariusz przygotowywał Borysa Szyca do wojny polsko-ruskiej. Podziwiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 25.08.2012 20:23

Kiepski materiał a autor jak widzę usuwa wpisy oj nieładnie czego się autorze boisz- krytyki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.