Facebook Google+ Twitter

Joanna Horodyńska, modelka: - Znam polskie sklepy na pamięć

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-03-21 17:36

- Uwielbiam dawać prezenty. Jeżeli przychodzi do mnie koleżanka i podoba jej się jakiś ciuch, to jej go po prostu daję - opowiada Joanna Horodyńska, modelka, stylistka i prezenterka telewizyjna

Ma pani opinię jednej z najlepiej ubranych Polek. To nobilitacja czy też pewne obciążenie, bo zawsze musi pani uważać, co na siebie włożyć?
- Kobiet dobrze ubranych jest w Polsce coraz więcej, co bardzo mnie cieszy. A jeśli chodzi o mnie, to
ma pan rację. Zdarza się, że gdzieś nie idę, bo jestem zmęczona i nie chce mi się ubierać. Choć z drugiej strony ubieranie się i dobieranie strojów jest dla mnie przyjemnością.

Modelka, stylistka czy prezenterka telewizyjna? W której z tych ról czuje się pani najlepiej?
- Modelką już nie jestem. Przestałam nią być bardzo dawno temu. Dlatego trochę mnie denerwuje, że ciągle ktoś mnie w ten sposób postrzega. Stylistką jestem jak najbardziej, bo to jest mój zawód. I to jest dla mnie zawód przyszłościowy, zwłaszcza że współpracuję z wieloma firmami. Jestem też dziennikarką mody, a w przyszłości chciałabym znaleźć więcej czasu na pisanie o modzie. Joanna Horodyńska Fot. Dziennik Zachodni / Fot.

Gdzie pani najczęściej kupuje ubrania?
- Przez internet. Po pierwsze dlatego, że... pracując w charakterze stylistki, znam wszystkie sklepy na pamięć - po prostu chodzę do nich dzień w dzień, a czasami kilka razy dziennie. A po drugie – z braku czasu. Mnie ta moda, która jest w Polsce, męczy, dlatego, że niewiele się zmienia. Może to zabrzmi tak, jakbym zadzierała nosa, ale jak ktoś siedzi w tej branży, to przyzna mi rację. Otwierają się kolejne centra handlowe – to bardzo dobrze, ale nie ma w nich nowych sklepów, nowych firm. To nie jest odkrywcze. Dlatego czerpię inspirację kupując rzeczy w mniejszych sklepach czy u młodych projektantów, także w Polsce. W internecie jestem w stanie znaleźć rzeczy, które mi odpowiadają, bo to jest kopalnia wiedzy. A poza tym uwielbiam internet, wiec mogę tam siedzieć godzinami.

Trochę nie chce mi się wierzyć, że kobieta kupuje ubranie uprzednio go nie przymierzając.
- Nie mam z tym problemu, ale wiele osób mnie o to pyta. Jeżdżąc po świecie, poznałam wszystkie swoje rozmiary z różnych marek. Sukienkę i buty, które mam na sobie, też kupiłam w sieci.

Wyjechała pani z rodzinnych Tychów do Warszawy w wieku 18 lat, a niedługo potem trafiła do Paryża. Jak to się stało?
- Już od jakiegoś czasu byłam związana z warszawską agencją modelek. Zaproponowano mi, żebym wzięła udział w konkursie „Twarz roku”, w którym znalazłam się w pierwszej trójce. A później wszystko bardzo
szybko się potoczyło. Przyszły wyjazdy, pojawił się zagraniczny kontrakt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.