Facebook Google+ Twitter

Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak wyrzucone z PiS

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości jednogłośnie podjął decyzję o wykluczeniu Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Elżbiety Jakubiak z PiS. Powodem wykluczenia posłanek ma być "szkodzenie partii" w czasie kampanii wyborczej.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseDecyzję komitetu politycznego PiS potwierdził Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej. Błaszczak wyjaśnił, iż obie posłanki zostały wykluczone z szeregów PiS za "działanie na szkodę partii w okresie samorządowej kampanii wyborczej". - Były podejmowane próby porozumienia z paniami, ale nie przyniosły rezultatu - poinformował Błaszczak.

Jak stwierdził rzecznik PiS, debaty na temat partii, prowadzone publicznie, nie służą wizerunkowi PiS, więc podjęte działanie jest jak najbardziej zasadne.

Przeczytaj oświadczenie Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.

Kilkanaście minut po informacji o usunięciu Kluzik-Rostkowskiej z PiS pojawiła się pierwsza propozycja dla posłanki. Złożył ją szef klubu PO, Tomasz Tomczykiewicz, proponując Kluzik-Rostkowskiej przejście do Platformy Obywatelskiej. Wicepremier Pawlak na razie do PSL nie zaprasza, twierdząc, że wpierw trzeba z samą posłanką porozmawiać.

 / Fot. PAPJeszcze w czwartkowej "Kropce nad i” Kluzik-Rostkowska zapowiadała, że nie odejdzie z PiS z własnej woli. Dziś o decyzji swoich kolegów dowiedziała się z ... telewizji. Kilka dni temu Kluzik-Rostkowska twierdziła, że jest gotowa rzucić rękawicę Ziobrze.

Z kolei na piątkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński uprzedzał, że nie będzie nikogo na siłę w partii trzymał. "Jest wielu kandydatów o doskonałych kwalifikacjach, dla których nie ma miejsc na listach" - mówił Jarosław Kaczyński.

Informację o wykluczeniu posłanki z PiS skomentował m.in. Paweł Poncyliusz, przebywający aktualnie w Waszyngtonie: "Uważam, że to nie jest dobra decyzja". W podobnym tonie wypowiedział się Tadeusz Cymański, kojarzony ze skrzydłem konserwatywnym w PiS. "Teoretycznie wycinka takich ludzi jest mi na rękę, bo jestem antyliberałem. Ale metody i sposoby postępowania z ludźmi są ważniejsze niż poglądy. To co się stało jest złą metodą" powiedział w TVN24. Sprawy nie skomentował na razie Jacek Kurski.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

A u was murzynów biją...
:-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 06.11.2010 13:45

A w PO jak jest panie Makieła - Tusk wszystkich nieposłusznych powycinał . Nie bądż Pan naiwny. Dyskusja tak ,ale nie s...... we własne gniazdo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
 • Anatol
 • 06.11.2010 13:42

Makieła- znasz Statut PiS? .Jak nie - to się nie ośmieszaj. A przy okazji dowiedz się co robi szef "partii miłości" z tymi którzy przeszkadzają. Jakbyś trochę poobserwował to byś zauważył, że ci z PO często używają nawet takich samych tekstów, tak są wyszkoleni. No , ale to trzeba chcieć zobaczyć, no nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

czym Wy się podniecacie? To tak jak w tym kawale:
- Majster, majster...
- Czego?
- Ruski w kosmos polecieli...
- Wszyscy?
- Nie, tylko dwóch...
- To co mi d... zawracasz
Przecież wiadomo, że Prezes zamyka swoją sektę w oblężonej twierdzy, a tam obowiązuje regulamin który ma tylko dwa punkty:
1. Prezes ma zawsze rację
2. Gdy Prezes nie ma racji, patrz punkt 1

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 06.11.2010 12:17

@ Jawiga Kowalczyk - skąd ta troska o PiS, czyżby chciała Pani zostać wolontariuszką i wspierać PIS????

Komentarz został ukrytyrozwiń
hihi
 • hihi
 • 06.11.2010 11:31

Jakubiak-taka była mondra,taka była łana....szkłoooooooda....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwuję ten cyrk i zastanawiam się, jaki anturaż bedzie teraz odppowiedni dla pani Kluzik do wyliczania lapsusów prezydenta Komorowskiego,co lansując swojego prezesa czyniła wielce fachowo i systematycznie.
Dzieci pani Jakubiak juz nie będa sie dopytywac "gdzie jest wujek Jarek" a z kobiet opiekujących sie nim pozostała tylko wierna acz mocno sfotygowana pani "minister PiSanych spraw zagranicznych".
No i glanc!

Komentarz został ukrytyrozwiń
komentator
 • komentator
 • 06.11.2010 01:10

ZAJ-zacietrzewienie adekwatne jaskiniowcom, zdziwaczenie absolutnie jednoznaczne, zdecydowanie arogancka jednostka

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS (Piej i Spadaj) W sumie to czego mogły oczekiwać, kwiatów? Osty już przekwitły. Jak mnie radość rozpiera, że się prawi i sprawiedliwi rozchodzą, zostają same lewusy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 05.11.2010 21:38

W parti jak w rodzinie ,albo się ją akceptuje albo zostaje się czarną owcą i wtedy szuka się inne towarzystwo o podobnych poglądach !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.