Facebook Google+ Twitter

Joanna Kluzik-Rostkowska: Marzy mi się, by Tusk miał z kim przegrać

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-11-25 20:27

- Jestem zdeterminowana, by wreszcie zakończyć tę wojnę polsko-polską - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska. Z przewodniczącą PJN rozmawia Agata Pustułka.

"Nowoczesna partia nie może się obejść bez udziału kobiet" / Fot. Bartek Syta/PolskapresseCzy chce Pani zostać polską Angelą Merkel?
Chcę pozostać Joanną Kluzik-Rostkowską skutecznie pracującą w parlamencie.

Ma Pani jednak pod ręką świetnych spin doktorów - Bielana, Kamińskiego i Migalskiego - którzy są filarami stowarzyszenia. Nie wierzę, że nie macie takich planów.
Zakładając klub, odwołałam się do przysłowia: nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Właśnie ten krok robimy, mam nadzieję, że to podróż szczęśliwa dla nas i polskiej sceny politycznej.

Zaczęła Pani ostro grać, i to wokół Pani skupiają się nadzieje coraz większej części prawicy. Nie myśli Pani o tece premiera? Tak za cztery lata...

Myślę o najbliższej przyszłości, czyli przygotowaniu merytorycznego programu, twardym recenzowaniu rządu. Marzy mi się sytuacja, w której Donald Tusk usiądzie w fotelu i stwierdzi, że w końcu ma z kim przegrać.

Na razie faceci z Panią przegrywają. To Pani została liderką stowarzyszenia. To przemyślana strategia wizerunkowa?

Stanęłam na czele stowarzyszenia i klubu, bo miałam doświadczenie i sprawowałam funkcje, które mnie do tego przygotowały. Jestem posłanką, w rządzie Jarosława Kaczyńskiego byłam ministrem pracy i polityki społecznej, a potem byłam szefową jego kampanii wyborczej.

Kampanii nieudanej, jak twierdzi Pani były szef Jarosław Kaczyński. Nie wystawił Pani dobrych rekomendacji.
Wręcz przeciwnie, przyznał, że to ja wyznaczyłam retorykę tej kampanii. Wynik był zadowalający, nasz kandydat uzyskał poparcie blisko 8 mln Polaków. Startowaliśmy z niskiego pułapu poparcia, a otarliśmy się o zwycięstwo.

Prezes tego nie pamięta, mówi, żeby był bezwolny, że brał tabletki. Kiedy pojawiły się wobec Pani pierwsze słowa krytyki?

Padły z ust Zbigniewa Ziobry kilka tygodni po kampanii prezydenckiej. Do końca liczyłam, że uda mi się przekonać Jarosława Kaczyńskiego oraz kierownictwo PiS, by sięgnąć do dobrych doświadczeń kampanii prezydenckiej. Nie spodziewałam się decyzji komitetu politycznego o zwolnieniu, a tym bardziej, że zapadnie ona w trakcie kampanii samorządowej. Dzisiaj to już jednak historia, moja przygoda z PiS skończyła się trzy tygodnie temu i nie ma sensu do tego wracać.

Czytaj więcej w serwisie

polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 28.11.2010 13:02

Niejaki Czok /rzekomo-dziennikarz/ już narobił. Taką ma zbolałą minę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO rujnuje
  • PO rujnuje
  • 28.11.2010 12:50

No to uważaj, aśćka, bo Ty nie masz szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ 2kbb
"Już wkrótce politycy i samorządowcy PIS zrozumieją że ich potencjał to maksymalnie 20 % poparcia a jedyna szansa żeby przedłużyć swój pobyt w sejmie"


Taki potencjał jest wystarczający aby istnieć na scenie politycznej i spokojnie czekać ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
2kbb
  • 2kbb
  • 26.11.2010 13:07

Całkiem nie tak źle wygląda przyszłość PJN a dlaczego ? :
1/ -Trafiają i będą do niej trafiać ludzie o poglądach prawicowych jako jedyna alternatywa dla wyborców zdegustowanych polityką Jarosława Kaczyńskiego (Mało osób sobie zdaje sprawę że mimo iż Jarosław Kaczyński pociągał za sznurki w PIS to Lech Kaczyński miał w tym tandemie swoją mocną pozycję z racji wykształcenia i ludzi w swoim otoczeniu przez co realnie wpływał na politykę PIS i był o niebo cenniejszym liderem tej partii niż Jarosław ) Dzisiaj Jarosław już nie posiada takiej przeciwwagi i tym bardziej jest groźny i nieobliczalny w komitywie z takimi ludźmi jak Rydzyk , Kurski, Ziobro, Brudziński, Macierewicz Fotyga , Olszewski, Pięta ... no i oczywiście z nowym nabytkiem - Bogdanem Pękiem którego Jarosław tak chwalił przyjmując do PIS kilka dni temu.
2/ - Joanna Kluzik jest wyważoną osobą i bardzo umiejętnie potrafi dobierać sobie wielonurtowych kompanów politycznych, co w przyszłości zaowocuje możliwością pozyskania wyborców od lewicujących w PO aż po typowych prawicowców w PIS którym nie podoba się zarówno polityka Tuska jak i Kaczyńskiego.
3/ - Ten klub, a wkrótce partia z silną reprezentacją w Brukseli obecnie 4 europosłów w Parlamencie Europejskim i własnym wicemarszałkiem już wkrótce ma też duży potencjał w sejmie i senacie mogąc składać projekty ustaw i biorąc realny udział w debatach i życiu politycznym w kraju.
4/ PJN ma dużą siła pozyskania młodych ludzi ( średnia wieku polityków to niespełna 40 lat ) nie zapominając także o starszych ( dzięki Mojzesowiczu)
5/ -Już wkrótce politycy i samorządowcy PIS zrozumieją że ich potencjał to maksymalnie 20 % poparcia a jedyna szansa żeby przedłużyć swój pobyt w sejmie to dla niektórych z nich przejście do PJN który ma fachowców od PR jakich PIS nie będzie miał jeszcze długo.
( widać to bardzo wyraźnie u posła Hofmana z PIS który jeszcze kilka dni temu wylewał pomyje na PJN a wczoraj już ważył słowa jak mało który polityk PIS mówiąc o nich.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważaj kobieto na siebie, bo mała nieuwaga i narobisz do majtek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
  • czytelnik
  • 26.11.2010 09:48

Pani Kluzik to ambitna kobieta. W zamian za prowadzenie kampanii prezydenckiej żądała dla siebie stanowiska wicemarszałka sejmu. W międzyczasie prowadziła( jej towarzysze również) potajemne rozmowy z Palikotem. Oficjalnie oburzali się na Palikota za nagonkę na Prezydenta Kaczyńskiego a po cichu tworzyli swoją wizję przyszłego działania. Wszyscy oni swoje miejsce w polityce zawdzięczają PiS. Jeżeli postępują w tak perfidny pokrętny sposób , oszukując wyborców i pozostałych kolegów, nie zasługują na zaufanie i poważne traktowanie. Tacy oszuści nie powinni mieć miejsca w polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
~ ailisa
  • ~ ailisa
  • 26.11.2010 08:53

Chwilowa gwiazdka bez szans na sukces w polityce.Wobec pisu zupelnie nie fer, wobec wyborcow zupelnie. Chwalila Kaczynskiego pod niebiosa iklamala jak jak z nut kiedy widziala w tym wlasna korzysc.Nie odeszla z pisu bez wiekiego trzasku bez klamstwa .Oczywiscie ze spotkania z Palikotem nie byly w porzadku wobec pisu, wobec prezesa i kolegow. Zatem to osoba zupelnie nie wiarygodna zapewne dla wielu Polakow i nie wirze ze wielu dobrze ocenia te kobiete. Poczekajmy a uslyszymy jeszcze dalszy ciag o tej gwiezdzie polityki.amen

Komentarz został ukrytyrozwiń
MikołAJ Sobowtór
  • MikołAJ Sobowtór
  • 26.11.2010 08:42

Ta pani ma wielkie ambicje,przy prymitywnym sposobie bycia.Uwaga cała ta gra to wymysł kaczora ,to jedno ze świńskich posunięcie!Pani Kluzik jest za głupia razem ze swoim zespołem,by oszukaś społeczeństwo.Żygać się chce na jej bałamutne postępowanie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co jeszcze chyba nie teraz Joaśka.Ale walcz! Wiele wskazuje, że w przeciwieństwie do PiS jesteście cywilizowaną opozycją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hb
  • hb
  • 26.11.2010 08:06

To będzie 2xPIS. Oni nie zmienią swoich poglądów. Baba razem z kurduplem będą atakować rząd. A jak dojdą do władzy, to się połączą. (nie daj boże).