Facebook Google+ Twitter

Joanna Kluzik-Rostkowska udziela wywiadu The Economist

1 grudnia, Joanna Kluzik-Rostkowska udzieliła swojego pierwszego zagranicznego wywiadu. Szefowa PjN spotkała się z dziennikarzem w mieszkaniu Pawła Poncyliusza.

Joanna Kluzik-Rostkowski / Fot. Bartłomiej ZborowskiDziennikarz brytyjskiego The Economist przeprowadził wywiad z Joanną Kluzik-Rostkowską. Szefowa PjN mówi w nim o powodach swojego odejścia od PiS, tłumacząc, że Jarosława Kaczyński nie tylko nie podziękował jej za bardzo dobre wyniki w wyborach prezydenckich i doprowadzenie do sytuacji niemalże wygranej, ale i oskarżył o wyborczą porażkę. Kluzik porusza również kontrowersyjną kwestię sukcesji szefostwa w partii. Twierdzi, że Zbigniew Ziobro został wybrany na następcę Kaczyńskiego bez uzgodnienia tego z członkami partii.

O kwestii swojego odejścia mówi również Michał Kamiński, który rok temu został oskarżony w Wielkiej Brytanii o antysemityzm. Ten członek PjN motywuje swoją decyzję faktem, że PiS poszedł za bardzo w prawo.

Kluzik-Rostkowska opowiada również o swoich śląsko-niemieckich korzeniach i trójce dzieci, podkreślając wagę rodziny w jej życiu. Wyraża również swoje zaniepokojenie spadającą liczbą narodzin w Polsce, która, jej zdaniem, może w przyszłości doprowadzić do poważnego kryzysu systemu ubezpieczeń społecznych.

Co ciekawe, autor artykułu podnosi ciekawą tezę, zgodnie z którą uważa, że większość Polaków toleruje ospały rząd Donalda Tuska, tylko po to aby nie dopuścić do powrotu rządów Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem, Kluzik może stanowić łatwiejszą do przełknięcia i milszą od PiS alternatywę dla Platformy Obywatelskiej.

Joanna Kluzik dosyć dyplomatycznie wypowiada się na temat swojego stosunku do aborcji i uprawnień mniejszości seksualnych powołując się na wolę opinii publicznej i swoje pragnienie do przeciwdziałania dyskryminacji.

Na końcu K.T. stawia dające do myślenia pytanie: czy to możliwe aby Kluzik była liberałem w konserwatywnym przebraniu?

Cały wywiad znajdą Państwo pod linkiem: Wywiad z Kluzik-Rostkowską dla Economist


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Janko Bings
  • Janko Bings
  • 26.02.2011 13:38

Odpychające monstrum skoncentrowane na sobie i ŁATWYCH pieniądzach - z kieszeni innych.
Na pewno NIE POLITYK-PATRIOTA odpowiedzialny za DOBRO i ŻYCIE Obywateli.
Kreuje się na matkę-Polkę o korzeniach niemieckich. To niech SPADA do DZIECI i KUCHNI .
Ewentualnie na zlew do Niemiec. PASZŁA !!!
Razem z tym swoim zaprzałym kolesiostwem. My jej swoich pieniędzy NIE POWIERZYMY !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonale, jest bardzo otwarta (za co została wywalona przez złego Romana Giertycha), ma sympatyczną przeszłość, nawet Lech "Bolesław" Wałęsa popiera jej partię, skłania się ni to w prawo, ni to w lewo (sympatia do centrowego polityka w PE). Zrzuca winę za bankructwo ZUS-u na słaby przyrost naturalny (bo to już zupełnie normalne, że na emeryturę jednego pracuje drugi, cóż za konserwatyzm i wierność zasadom). Sama nie chce precyzować swoich poglądów zbytnio (by nikogo nie urazić w fazie intensywnego promowania partii w mediach). Za czasów rewolucji francuskiej takie coś zwało się bagnem. Jednak to, co mnie skłoniło do napisania tego komentarza to fakt, że czasopismo nazywa się "Ekonomista", a w tym artykule ani słowa o ekonomii!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek lolek
  • bolek lolek
  • 14.12.2010 12:01

Kapitalizm to ustrój ludobójczy od wieków był i jest jak i Kościoły również prawo dżungli

Komentarz został ukrytyrozwiń
waldek
  • waldek
  • 12.12.2010 14:14

To jes przybudowka pisu

Komentarz został ukrytyrozwiń
henryk karczewski
  • henryk karczewski
  • 08.12.2010 17:49

jestem od kilku lat na obczyznie ale staram sie na biezaco obserwowac to co dzieje sie na polskiej scenie politycznej- i mam dla tych wszystkich naszych "politykow" jedna rade -zeby umozliwic 38- MILIONOWEMU w koncu narodowi w miare normalne zycie ,wybierzcie sie wszyscy -sejm, senat- ktory zreszta nie kto inny a przeciez po.d.tusk nazwal pasozytami ale jakos nie "udalo"mu sie go rozwiazac mimo najszczerszych gadanych checi oraz wszyscy "politycy"wszelkiej masci i partii,ktorym do tej pory udalo sie dotrwac przy korycie na wycieczke w jedna strone-najlepiej na kamczatke-a my wszyscy na pewno odetchniemy z ulga.Nie zapomnijcie ze soba zabrac KC Episkopatu i wszystkich jego funkcjonariuszy -tak wam dopomoz bog.amen

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda Zniesmaczona
  • Magda Zniesmaczona
  • 08.12.2010 12:27

Byłam zaskoczona kiedy J.Kaczyński w tak ważnej chwili usunął z PiS-u tę,
zdawało się oddaną, madrą, miłą i ładną "Joasię". Teraz go rozumiem i przyznaję mu rację.

A tak ogólniej: U Arystotelesa polityka jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem,
której celem jest dobro wspólne. Dziś w wydaniu p. Joanny i pozostałych członków jej grupy
stała się "grą uliczno-kuluarową z elementami prywatno-mieszkaniowymi". SZKODA !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.