Facebook Google+ Twitter

Joanna Kluzik-Rostkowska w Rudzie Śląskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Joanna Kluzik-Rostkowska, przewodnicząca klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza, odwiedziła przed południem Rudę Śląską. Towarzyszył jej europoseł Marek Migalski. W Rudzie Śląskiej powstało koło terenowe PJN.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzy okazji Joanna Kluzik-Rostkowska złożyła wizytę prezydent miasta Grażynie Dziedzic, z którą współpracowała jeszcze jako minister pracy i polityki społecznej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

PiS rozmawia z PJN w sprawie powrotu zbuntowanych posłów?

Podczas krótkiej konferencji prasowej przewodnicząca odpowiadała na pytania dziennikarzy.
Dominowała oczywiście problematyka OFE. Joanna Kluzik–Rostowska, stwierdziła, że / Fot. Adam K. Podgórskidysponująca pełnią władzy politycznej Platforma Obywatelska nie przeprowadza solidnej reformy finansów publicznych. Kierowanie się „polityką słupków” zadecydowało o wybraniu drogi pozornie najłatwiejszej, przesuwaniu pieniędzy z OFE do ZUS-u, gdzie „zamiast gotówki zostaną zaksięgowane pobożne życzenia rządu”. Rozwiązanie forsowane przez PO jest dewastacją systemu, wbrew stanowisku Banku Światowego i opiniom ekspertów - profesorów Balcerowicza i Rybińskiego.

- Do wyborów pozostało 228 dni – zauważyła Joanna Kluzik-Rostkowska. Nie wolno tych dni zmarnować. Trzeba mocno pracować nad prawdziwą reformą finansów publicznych. Dodała / Fot. Adam K. Podgórskitakże, że skoro problem dotyczy aż 14 milionów Polaków, to warto, aby sami Polacy wypowiedzieli się w referendum.

Kluzik-Rostkowska: Kaczyński nie wie, co mówi

W kwestii wyborów parlamentarnych przyznała, że PJN popiera datę 23 października i jest za glosowaniem dwudniowym. „Im więcej demokracji, tym lepiej”. Aprobuje także inicjatywę Ludwika Dorna proponującego przyjęcie przez parlament uchwały, dającej rządowi legitymację do występowania wobec Unii Europejskiej z wnioskiem, aby pieniądze znajdujące się w OFE nie były zaliczane do długu publicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ewa
 • Ewa
 • 13.03.2011 20:01

Pani J. Kluzik-Rostkowska dla mnie i grona moich znajomych jest wielkim autorytetem. Już jako minister pracy i polityki społecznej wykazała się profesjonalną wiedzą i zaangażowaniem. Do dnia dzisiejszego żaden inny "nominowany" na to stanowisko jej nie dorównuje. Cieszę się, że w Rudzie Śląskie powstało pierwsze koło PJN które zatacza coraz szersze kręgi. Każdy ma prawo do swoich ocen i wyborów . Mój wybór to właśnie - PJN. Pozdrawiam sympatyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kluzik-Rostkowska uznała bym za osobe inteligentniejsza od kaczyńskiego, gdyby mu tak bezapelacyjnie nie słuzyła w czasie kampanii wyborczej. Po tych wystepach jest juz tylko niewiarygodna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czarnowidz61
 • czarnowidz61
 • 12.03.2011 12:02

"Nie wystarczy mieć rację, ważniejsze czy do tej racji potrafimy przekonać innych"
PiS i PJN mają ten sam cel, a różnią się między sobą metodą działania prowadzącą do tworzenia rozumnego społeczeństwa obywatelskiego. Metoda działania PJN wydaje mi się bardziej skuteczna i na nich będę głosował, ale jednocześnie nie chciałbym aby PIS jako "mój strażnik hierachii wartości" nie ucierpiał w wyborach zbyt mocno. Nie życzę sobie żadnych głupich kłótni między PiS-em a PJN, niech każdy robi swoje.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie wypowiadam się, kto ma racje. W ogole nie publikuje nic na temat swoich pogladow politycznych, bo nie zamierzam dac się pokroic na kawałki a jakieś zdanie wypowiedziane przez J. Kaczynskiego, czy D. Tuska! Co wielu uczestników dyskusji n W24 niestety czyni. Napislem jedynie że Pani Kluzik- Rostkowska w Rudzie Śląskiej byla i krotko opisalam o czym mówila. Znaczenia tej wizyty, aczkolwiek spotkanie bylo sympatyczne, a Pani przewodniczącej sluchalo się miło, w ogóle bym nie przeceniał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Martin Kowolik
 • Martin Kowolik
 • 12.03.2011 11:09

Polska jest najwazniejsza to brzmi jak Deutschland ,Deutschland ueber alles

Komentarz został ukrytyrozwiń
krystyna
 • krystyna
 • 12.03.2011 10:07

Przywódcy partii PJN kilka miesięcy temu walczyli aby rządził Polską człowiek niezrównoważony psychicznie pod hasłem: POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA. To kpiny z narodu polskiego i Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam zaufania do PIS- bis Czy PJN - zbliżona retoryka

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 12.03.2011 08:17

Czas dezerterów się skończył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda partia ma swój pogląd na rzeczywistość i przyszłość, warto jednak abyśmy korzystali z wielu źródeł informacji i sami zdecydowali komu uwierzyć. Takie spotkania z politykami uważam za wartościowe, sama uczestniczyłam w spotkaniu z wieloma partiami, poznałam ciekawych ludzi i podchodzę do polityki z humorem, bo szkoda zdrowia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.