Facebook Google+ Twitter

Joanna Lichocka: Rząd PO nigdy nie bał się mediów tak jak teraz

Joanna Lichocka pisze, że rząd PO przyjął nową strategie, polegającą na atakowaniu mediów i grożeniu dziennikarzom. Wynika ona z tego, że premier Tusk czuje, że jego sytuacja systematycznie pogarsza się, i dlatego boi się mediów.

Premier Donald Tusk powiedział, że w sprawie domniemanych podpisów Grasia pod dokumentami niemieckiej spółki, wierzy rzecznikowi swojego rządu. Premier stwierdził, że oskarżenia wobec Grasia są nieprawdziwe i delikatnie pogroził mediom.

To samo zrobił inny polityk z rządu Tuska, Radosław Sikorski. Ogłosił on, że jego adwokat Roman Giertych złoży pozwy do sądu przeciwko "Rzeczpospolitej" oraz "Gazecie Polskiej" za to, że ukazała się w nich informacji, iż obecny szef MSZ okłamał Władysława Bartoszewskiego.

Według Joanny Lichockiej taka spójność w stosunku do mediów u Sikorskiego i Tuska, nie jest przypadkowa - to nowa strategia rządu.

Lichocka twierdzi, że Tusk zdaje sobie sprawę, że słabnie, dlatego atakuje media: "Te groźby oraz ostrzeżenia wskazują na jedno- strach przed mediami. Chyba po raz pierwszy widoczny tak wyraźnie u tej ekipy" - pisze w swoim komentarzu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

dość
  • dość
  • 07.03.2012 20:35

Licha jesteś Lichocka i jako dziennikarka i kobieta. Nie stoję po żadnej stronie. Jestem jedynie obserwatorką. Takiej pustej zadymiary jak Ty długo by szukać. Zetrzyj kobieto jad z ust i weź się za jakąś inną robotę, np. przekop sąsiadowi ogródek, idź na terapię, poprostu zniknij z wizji i fonii!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 03.03.2012 15:32

co to jest był terror przynajmniej do 56 i potem za jaruzelskiego .... a najlepsze filmy polskie tworzono w 60 latachtj głębokiego PRL{za gomułki potem szybko następował upadek polskiego filmu by za jaruzelskiego osiągnąć dno i tak zostało} jakby twórcy mieli więcej do powiedzenia i ciekawiej... a i zdjęcia są fascynujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 03.03.2012 15:16

do Puchacza... z tym to racja takiej szmiry czasopism nie było w dziejach polski a o tych za PRL można pomarzyć podobnie z filmem

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 03.03.2012 08:19

a tak w ogóle jak to możliwe ze za komuchów tyle było wartościowych czasopism problemy,technik,astronautyka,urania,dookoła swiata,kultura,wiedza i życie itd dziesiatki dosłownie a teraz.. same tandetne brukowce i szmatławce w rodzaju dodatku do faktu...gwiazdy...??DNO!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 01.03.2012 18:41

"Nasz Dziennik" - "Gazeta Polska" czy internetowa "niezależna pl." są poza zasięgiem Platformy i rządu. Szlag trafia
Twórców III RP. że jeszcze są niezależne media, których nie mogą kontrolować i nie mogą zdusić!

Te media niezależne póki co piszą prawdę i pokazują te beznadziejne rządy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 01.03.2012 18:15

to prawda , gazet Sakiewicza boi się nie tylko PO . Tak zmyślających dziennikarzy nie ma żadna redakcja . Sakiewicz napisze wszystko byle by sprzedaż wzrosła . To najbardziej prymitywne pisarstwo w historii gazet !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 01.03.2012 17:48

Platforma szczególnie boi się "Naszego Dziennika" "Gazety Polskiej" no i oczywiści super redaktor Lichockiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian  Rodziewicz
  • Marian Rodziewicz
  • 01.03.2012 16:13

Wszystkie afery Platforma głęboko zakopuje ... ale Qrestwo jak za PRLu....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 01.03.2012 16:08

Lichocka to mierna dziennikarka , boją się procesów za kłamstwa więc atakują ! @ P Radosławie Kowalski pan ma jakąś pisowską misję ? Po co pytam , to widać gołym okiem .Pan da odpocząć od PiS-owców i zajmie poważniejszymi sprawami . Aha , a ile panu płacą za te przedruki ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 01.03.2012 16:01

Przecież prokuratura wyrażnie stwierdziła że Graś jest winien - dlaczego tego nie prowadzi się dalej!?