Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13773 miejsce

Joasia chora na nowotwór prosi o pomoc

Choroba tak zaskakuje, że człowiek staje się bezradny i piękne jest, to, że wtedy znajdują się inni, którzy pokazują że nie jestem sama.

 / Fot. Dariusz LisowskiZwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie zakupu protezy dla Pani Joanny, mieszkanki miejscowości Wywła w Powiecie jędrzejowskim.

27-letnia Joanna Żelezik przeżywa najtrudniejsze chwile w swoim życiu. Skończyła studia, urodziła trójkę dzieci i wybierała się do pierwszej pracy, gdy okazało się, że ma nowotwór złośliwy. W kwietniu amputowano jej nogę. Joasia jest bardzo sympatyczną mieszkanką niewielkiej miejscowości Wywła w powiecie jędrzejowskim, mamą 7 letniego Wiktorka, 4 letniej Nikoli i 2 letniego Oliwera.

DRAMATYCZNA DIAGNOZA

Pani Joanna zachorowała dwa lata temu. Pierwsze bóle kolana pojawiły się w maju. Była wtedy w ósmym miesiącu ciąży. Poddała się leczeniu ortopedycznemu. Po lekach bóle ustąpiły.
W październiku 2011 roku dolegliwości bólowe powróciły. Badania wykazały obecność guza nowotworowego końca dalszego kości udowej lewej i otaczających tkanek miękkich. Od lutego do kwietnia ubiegłego roku przeszła trzy cykle chemioterapii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. 13 kwietnia 2012 roku amputowano jej jednak lewą nogę na wysokości uda.

POTRZEBA 80 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Obecnie pani Joasia jest po pierwszym cyklu chemioterapii. Aby pomóc pani Joasi i uratować jej życie konieczne było amputowanie nogi. Ta dzielna i doświadczona przez życie kobieta potrzebuje protezy, która w jej przypadku kosztuje 80 tys.

Cieszę się , że Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” jako pierwsza zaoferowała mi pomoc oraz że podejmują jakieś działania dla mnie, podnoszą mnie na duchu. Choroba tak zaskakuje, że człowiek staje się bezradny i piękne jest, to, że wtedy znajdują się inni, którzy pokazują że nie jestem sama. Nawet, gdy czasami mamy dość i się poddajmy, oni nas przekonują, że walka o życie może być wygrana - mówi Joasia

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na zakup protezy dla Joanny. Zatroskani rodzice Joasi przychylają się do tych próśb o pomoc.

Pani Joasia sama nie uzbiera pieniędzy na protezę, trzeba jej koniecznie pomóc, dlatego z całego serca prosimy dobrych ludzi o wsparcie. Zainteresowanych zapraszamy na stronę: www.sport.Jędrzejewo.pl lub prosimy o kontakt na nr telefonu 515472751 lub 601 959 644 lub 41 386 58 00.

Pomóżmy wspólnie! Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele.

Zwracamy się również z serdeczna prośba do mieszkańców Kielc i województwa o pomoc dla Joasi w postaci zbiórki nakrętek , trwa akcja ,,Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki dla Joasi”.

Instytucje, w których znajdują się punkty przyjmujące nakrętki dla Joasi w Kielcach:
Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w Kielcach
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
Kielecki Park Technologiczny
KS Fart Kielce- Hala Legionów ul. Boczna
Grupa Pak-Centrum, DS Smith Polska S.A. Zakład Kielce
Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach
Starostwo Powiatowe w Kielcach
Radio Planeta Kielce, ul. Zagórska 18b/5
Redakcja Echo Dnia ul. ul. Targowa 18
Firma Creative Future budynek Nidy w Kielcach, ul. Wesoła 51 pokój 132
Przedszkole nr 25 w Kielcach
Gimnazjum im św. Jadwigi w Kielcach

Pozostałe punkty w województwie gdzie można oddać nakrętki dla Joasi dostępne są na stronie www.sport.jedrzejow.pl

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei”
ul. Armii Krajowej 9 28-300 Jędrzejów
Tel. 515472751 lub 601 959 644 lub stacjonarny 41 386 58 00
NIP 656 23 29 317
REGON 260610139
KRS 0000422283

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nic, sama pomogę na ile będę mogła :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga redakcjo, może wspólnie znajdziemy sposób, żeby pomóc tej kobiecie? W końcu jest nas tu trochę, mam nadzieję że chętni do pomocy też się znajdą. Myślę, że każdy znajdzie w portfelu te 10 złotych dla ,,Miśka Zdziśka - na protezę dla Pani Joanny". Ziarnko do ziarnka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.