Facebook Google+ Twitter

Joe Cocker nie żyje. Legendarny wokalista zmarł w wieku 70 lat

Joe Cocker, angielski piosenkarz muzyki rockowej i popowej, zmarł 22 grudnia 2014 w wieku 70 lat. Był laureatem wielu nagród, w tym nagrody Grammy z 1983 r. za piosenkę "Up Where We Belong". Informację o śmierci Joe Cockera podało BBC.

Joe Cocker w 2003 roku. / Fot. Carl Lender, WikipediaJohn Robert Cocker, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, urodził się w 20 maja 1944 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Jak podaje BBC, informację o śmieci artysty potwierdził jego agent Barrie Marshall. "To będzie niemożliwe, by wypełnić pustkę, jaką pozostawił w naszych sercach" - cytuje BBC.

Joe Cocker urodził się w 20 maja 1944 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Rozpoczął karierę jako nastolatek w zespole The Avengers swojego brata Victora. W 1969 roku nagrał swój pierwszy ogromny przebój "With a Little Help from My Friends" z repertuaru The Beatles.

W kolejnych latach udzielał się w wielu projektach muzycznych. W roku 1969 na Festiwalu Woodstock. W latach 70. jego twórczość była mniej doceniana i zauważana, a sam artysta miał wiele problemów z alkoholem i narkotykami. Do działalności artystycznej powrócił w latach 80.

Pierwszy album po długiej przerwie nie spotkał się z uznaniem, lecz dostrzeżono jego powrót. W następnych latach dalej nagrywał, powstały wówczas przeboje "Up Where We Belong", "You Are So Beautiful", "When the Night Comes", "N'oubliez Jamais" czy "Unchain My Heart" autorstwa Raya Charlesa. Ostatnia płyta Cockera, "Fire It Up", ukazała się w 2012 roku.

Joe Cocker występował kilkakrotnie w Polsce, ostatnio w 2010 roku we Wrocławiu. Zmarł na raka płuc w swoim domu w Colorado.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jaka przykra wiadomość. Bardzo lubiłam tego piosenkarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj. tak smutno... bo to mój ulubiony, by nie powiedzieć ukochany. Taki luz i talent muzyczny. Smutek serce łapie.
Królowa Brytyjska mianowała go swoim rycerzem. Zasłużył.
R.I.P.
Dwa dni temu odszedł 80 letni Udo Jurgens. też niebywały talent muzyczny, muzyki łatwej i przyjemnej. Ale i to trzeba mieć dar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.