Facebook Google+ Twitter

Joe Frazier nie żyje. Słynny bokser przegrał walkę z rakiem wątroby

Jak poinformował branżowy portal bokser.org, 7 listopada 2011 r., w wieku 67 lat zmarł Joe Frazier. Był jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. Wybitny bokser przegrał walkę z rakiem wątroby.

 / Fot. PAP/EPA/TRACEY NEARMYJoe Frazier urodził się w Beaufort w USA. Największym osiągnięciem Fraziera na amatorskich ringach było zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na zawodowych ringach stoczył 37 walk, wygrywając aż 32 razy. Czasy świetności amerykańskiego boksera przypadają na lata 1965-1976. Frazier długo nie mógł rozstać się z boksem i niespodziewanie w 1981 roku powrócił na ostatnią, pożegnalną walkę.

Największą legendą obrosły walki Joe Fraziera z Muhammadem Alim. Magazyn "The Ring" uznał Fraziera ósmym pięściarzem wagi ciężkiej wszech czasów. Amerykanin należał do Międzynarodowej oraz Światowej Galerii Sław (IBHoF, WBHoF). Pokonał takich pięściarzy jak: Muhammad Ali, Jimmy Ellis (dwukrotnie), Eddie Machen, Oscar Bonavena (dwukrotnie), Doug Jones, George Chuvalo, Manuel Ramos, Jerry Quarry (dwukrotnie), Bob Foster i Joe Bugner.

Świat bokserski szybko zareagował na wieść o śmierci Joe Fraziera. Wielcy pięściarze wspominają mistrza (wszystkie cytaty z serwisu bokser.org):

"Świat stracił wspaniałego mistrza. Zawsze będę wspominał Fraziera z wielkim szacunkiem i podziwem. Przesyłam wyrazy współczucia rodzinie" – kondolencje przekazał Muhammad Ali.

"Spoczywaj w pokoju Joe. Łączę się w bólu z rodziną zmarłego. Odszedł od nas wielki mistrz. Wspomogę finansowo uroczystości pogrzebowe Fraziera" – oznajmił Floyd Mayweather.

"Frazier był ważną częścią najwspanialszego okresu dla wagi ciężkiej w historii tego sportu. Trzy walki z Muhammadem Alim, starcie z George’em Foremanem i wiele innych wspaniałych zwycięstw uczyniło go jednym z najbardziej ekscytujących pięściarzy „królewskiej” kategorii" - powiedział promotor Frank Warren.

Pamięci Joe Fraziera


Źródło:
bokser.org

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak to byl bardzo dobry bokser . Wieczny odpoczynek.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.