Facebook Google+ Twitter

Joga to remedium na korupcję - twierdzi Baba Ramdev

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 13:58

Indyjski nauczyciel jogi, twierdzi, że poprzez jej praktykowanie można zwalczać korupcję. Jego zdaniem korupcja jest największą plagą społeczną Indii. Baba Ramdev apeluje o stworzenie w każdej indyjskiej wsi ośrodka nauczającego jogi.

Miłośnicy ćwiczenia jogi na trawie rozpoczęli 9 bm. cotygodniowe bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych spotkania w łódzkim parku Źródliska. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiZdaniem jednego z najsłynniejszych indyjskich joginów uprawianie jogi sprzyja budowaniu uczciwej i nie ulegającej pokusom korupcyjnym psychiki. Dlatego uważa, że joga, która przed laty była uprawiana w Indiach na znacznie większą skalę, niż obecnie, powinna odzyskać właściwe jej miejsce w życiu Hindusów.

Jego zdaniem korupcja - szalenie rozpowszechniona współcześnie w Indiach - jest czynnikiem, który hamuje rozwój kraju i prowadzi do patologii życia publicznego. Poprzez upowszechnienie jogi we wszystkich warstwach społeczeństwa jej zakres można by ograniczyć - uważa Baba Ramdev.

Baba Ramdev jest joginem, który prowadzi w jednej z indyjskich stacji telewizyjnych codzienny program poświęcony jodze. Jego oglądalność szacowana jest na 20 milionów widzów. Jest człowiekiem, który popularyzuje jogę wśród młodego pokolenia Hindusów wychowanych w miastach i ulegających wpływom zachodu.

Joga to jeden ze staroindyjskich systemów filozoficznych, który wytworzył między innymi szereg ćwiczeń psychofizycznych pomagających budować harmonijną osobowość.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.