Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28392 miejsce

John Cleese spotka się z „ciotką” z Pcimia?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-21 12:04

28 lipca, John Cleese, aktor i scenarzysta, współzałożyciel i gwiazda „Latającego Cyrku Monty Python’a”, przyjedzie po raz pierwszy do Polski, aby zagrać w kolejnym filmie reklamowym Banku Zachodniego WBK.

 / Fot. Fot. Biura Prasowego BZWBKPierwsza reklama z udziałem Johna Cleese wywołała renesans popularności aktora w Polsce. Jej scenariusz opierał się na tym, że Cleese na planie spotu reklamowego bardziej niż grą zaczyna interesować się pożyczką gotówkową BZWBK i aby ją wziąć dowodzi swoich związków z Polską. Uzasadnia je uwielbieniem pierogów, obecnością na Wembley w `73 i ciocią z Pcimia. Już po pierwszej emisji reklamy Cleese zawojował serwisy społecznościowe. Po tygodniu youtube.com odnotował ponad 125 tys. odsłon pierwszej polskiej reklamy Cleese’a. Reklama pożyczki gotówkowej BZWBK została najczęściej oglądanym polskim spotem w historii youtube. Wśród internautów pojawiły się nawet propozycje, żeby wręczyć Cleese’owi Oscara za rolę w reklamie BZWBK. Ożywiona na nowo sława Ministra Głupich Kroków sprawiła, że na portalu nasza-klasa.pl pojawiły się profile aż czterech Johnów Cleese’ów, z czego jeden zgromadził niemal 1800(!) znajomych. Większość witała się z nim reklamowym „Guten Morgen!”. Najżywiej zareagował chyba jednak Pcim, którego władze postanowiły wykorzystać swoje „pięć minut” organizując m.in. konkurs na ciotkę Cleese’a, która zgodnie ze scenariuszem pierwszej reklamy BZWBK „pochodzi z Pcimia”. Wiele wskazuje na to, że Cleese spotka się z „ciotką” podczas swojej wizyty w Polsce.

Popularność i dobre przyjęcie Cleese’a w Polsce sprawiły, że przedstawiciele BZWBK postanowili zaprosić aktora do udziału w następnej reklamie. - Poprzednio kręciliśmy w Hollywood. Teraz Cleese, dzięki BZWBK, po raz pierwszy zagra w Polsce. Dziś chyba możemy już powiedzieć, że odkryliśmy na nowo fenomenalny humor Cleesa dla Polaków, a Polskę dla niego samego - mówi Jędrzej Marciniak, dyrektor Obszaru Zarządzania Marką Banku Zachodniego WBK.

Cleese wspominał w jednym z wywiadów, że chciał odwiedzić Polskę już trzy lata temu. Jednak od tego pomysłu odwiódł go Roman Polański, który podczas spotkania na festiwalu filmowym w Karlovych Varach, ostrzegał go przed fatalnym stanem polskich dróg i proponował przyjazd za dwa-trzy lata. Nie wiadomo, czy decydując się na przyjazd do Polski Cleese brał pod uwagę rady Polańskiego, ale pewne jest, że tym razem nic i nikt go nie zniechęci. Choć z naszymi droga nadal kiepsko. Zdjęcia do reklamy będą kręcone w Warszawie, w jednym ze studiów filmowych. Aktor nie chce ograniczyć swojej wizyty w Polsce do pracy na planie filmowym. Poznanie Polski i Polaków interesuje go tak, jak robienie dobrych filmów.

John Cleese to postać już niemal legendarna w historii światowego kina i humoru. Aktor komediowy, scenarzysta, reżyser, producent… Znany jako Minister Głupich Kroków lub Q z serii przygód agenta 007. Współzałożyciel i członek słynnego "Latającego Cyrku Monty Pythona". Absolwent prawa na uniwersytecie Cambridge. Za scenariusz do filmu „Rybka zwana Wandą” otrzymał nominację do Oscara. Był też nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor komediowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajnie wyglądał wczoraj Cleese spacerujący po Trakcie Królewskim. W pierwszym momencie byłem zaskoczony, potem żałowałem, że nie miałem przy sobie aparatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2008 12:47

Polska staje się coraz mocniejszym punktem na kulturowo-rozrywkowej mapie Europy. Coraz więcej gwiazd światowego formatu decyduje się na przyjazd. To bardzo pozytywne zjawisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.