Facebook Google+ Twitter

John Cleese spotka się z „ciotką” z Pcimia?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-21 12:04

28 lipca, John Cleese, aktor i scenarzysta, współzałożyciel i gwiazda „Latającego Cyrku Monty Python’a”, przyjedzie po raz pierwszy do Polski, aby zagrać w kolejnym filmie reklamowym Banku Zachodniego WBK.

 / Fot. Fot. Biura Prasowego BZWBKPierwsza reklama z udziałem Johna Cleese wywołała renesans popularności aktora w Polsce. Jej scenariusz opierał się na tym, że Cleese na planie spotu reklamowego bardziej niż grą zaczyna interesować się pożyczką gotówkową BZWBK i aby ją wziąć dowodzi swoich związków z Polską. Uzasadnia je uwielbieniem pierogów, obecnością na Wembley w `73 i ciocią z Pcimia. Już po pierwszej emisji reklamy Cleese zawojował serwisy społecznościowe. Po tygodniu youtube.com odnotował ponad 125 tys. odsłon pierwszej polskiej reklamy Cleese’a. Reklama pożyczki gotówkowej BZWBK została najczęściej oglądanym polskim spotem w historii youtube. Wśród internautów pojawiły się nawet propozycje, żeby wręczyć Cleese’owi Oscara za rolę w reklamie BZWBK. Ożywiona na nowo sława Ministra Głupich Kroków sprawiła, że na portalu nasza-klasa.pl pojawiły się profile aż czterech Johnów Cleese’ów, z czego jeden zgromadził niemal 1800(!) znajomych. Większość witała się z nim reklamowym „Guten Morgen!”. Najżywiej zareagował chyba jednak Pcim, którego władze postanowiły wykorzystać swoje „pięć minut” organizując m.in. konkurs na ciotkę Cleese’a, która zgodnie ze scenariuszem pierwszej reklamy BZWBK „pochodzi z Pcimia”. Wiele wskazuje na to, że Cleese spotka się z „ciotką” podczas swojej wizyty w Polsce.

Popularność i dobre przyjęcie Cleese’a w Polsce sprawiły, że przedstawiciele BZWBK postanowili zaprosić aktora do udziału w następnej reklamie. - Poprzednio kręciliśmy w Hollywood. Teraz Cleese, dzięki BZWBK, po raz pierwszy zagra w Polsce. Dziś chyba możemy już powiedzieć, że odkryliśmy na nowo fenomenalny humor Cleesa dla Polaków, a Polskę dla niego samego - mówi Jędrzej Marciniak, dyrektor Obszaru Zarządzania Marką Banku Zachodniego WBK.

Cleese wspominał w jednym z wywiadów, że chciał odwiedzić Polskę już trzy lata temu. Jednak od tego pomysłu odwiódł go Roman Polański, który podczas spotkania na festiwalu filmowym w Karlovych Varach, ostrzegał go przed fatalnym stanem polskich dróg i proponował przyjazd za dwa-trzy lata. Nie wiadomo, czy decydując się na przyjazd do Polski Cleese brał pod uwagę rady Polańskiego, ale pewne jest, że tym razem nic i nikt go nie zniechęci. Choć z naszymi droga nadal kiepsko. Zdjęcia do reklamy będą kręcone w Warszawie, w jednym ze studiów filmowych. Aktor nie chce ograniczyć swojej wizyty w Polsce do pracy na planie filmowym. Poznanie Polski i Polaków interesuje go tak, jak robienie dobrych filmów.

John Cleese to postać już niemal legendarna w historii światowego kina i humoru. Aktor komediowy, scenarzysta, reżyser, producent… Znany jako Minister Głupich Kroków lub Q z serii przygód agenta 007. Współzałożyciel i członek słynnego "Latającego Cyrku Monty Pythona". Absolwent prawa na uniwersytecie Cambridge. Za scenariusz do filmu „Rybka zwana Wandą” otrzymał nominację do Oscara. Był też nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor komediowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajnie wyglądał wczoraj Cleese spacerujący po Trakcie Królewskim. W pierwszym momencie byłem zaskoczony, potem żałowałem, że nie miałem przy sobie aparatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2008 12:47

Polska staje się coraz mocniejszym punktem na kulturowo-rozrywkowej mapie Europy. Coraz więcej gwiazd światowego formatu decyduje się na przyjazd. To bardzo pozytywne zjawisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.