Facebook Google+ Twitter

John Godson zastąpi w sejmie Hannę Zdanowską

W sejmowych ławach Hannę Zdanowską, która wygrała wybory prezydenckie w Łodzi, zastąpi John Godson. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku Godson dostał 3807 głosów. Był to siódmy wynik w Łodzi.

John Godson / Fot. Wikimedia CommonsJohn Abraham Godson ma 40 lat i pochodzi z Nigerii. W Polsce mieszka od połowy lat '90., a w 2000 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Jest nauczycielem akademickim, a także prowadzi Misję Pielgrzym w Łodzi przy Kościele Bożym w Chrystusie, którego jest duchownym. Jest żonaty z Polką i ma czwórkę dzieci.

Godson jest m.in absolwentem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, posiada także tytuł magistra w dziedzinie Rozwoju i Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Trinity College and Seminary, Newburgh, Indiana, USA. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2004 roku. W łódzkiej radzie miejskiej zasiadał od 2008 roku i pełnił w niej m.in. funkcję wiceprzewodniczącego komisji ds. rodziny i pomocy społecznej. Jako radny, Godson wyróżnił się największą liczbą dyżurów, czym zdobył sobie uznanie w oczach wyborców, którzy w ostatnich wyborach samorządowych oddali na niego 4736 głosów. Był to drugi wynik w Łodzi.

Godson jest autorem kilku książek o tematyce religijnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zofia
  • Zofia
  • 12.12.2010 03:44

Tak się niszczy naród polski - jak najwięcej kolorowych, powoli wydzierać Polakom władzę, zniszczyć Polską kulture pod pozorem tolerancji. Tak w chytry sposób wyrugowuje się słowian - Polaków, bo tu ma rzadzić doktryna amerykańska czym wiecej kolorowych, cudzoziemców tym słabszy bedzie naród Polski, tym lepiej się będzie Polską rządzić z Waszynktonu i z Brukseli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwona
  • Iwona
  • 08.12.2010 00:08

powodzenia;) Miejmy nadzieję, że wykażą klasę i poziom światowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania Ż
  • Ania Ż
  • 06.12.2010 11:32

Jestem bardzo ciekawa aktywności nowego pana posła w Sejmie.Jest pierwszym czarnoskórym Polakiem zasiadającym w naszym parlamencie (Ciekawe jak będzie traktowany przez swych nowych kolegów ???? )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.