Facebook Google+ Twitter

John Godson zwycięzcą konkursu "Srebrne Usta 2011"!

Po raz szesnasty, słuchacze radiowej Trójki wzięli udział w wyborze laureata "Srebrnych ust". Konkurs polega na wyłonieniu najbardziej zaskakującej i zabawnej wypowiedzi osoby związanej z polską sceną polityczną.

John Godson / Fot. Domena publicznaPlebiscyt radiowej Trójki, miał dziś swój finał. "Srebrne usta" otrzymał poseł John Godson za następującą wypowiedź:

"Apeluję do Polaków, abyśmy nie bali się mieć więcej dzieci. Mam cztery wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jeden dziecko, też możesz mieć dwójka. A jeżeli możesz mieć dwójka, też możesz mieć trójka. Ja zrobiłem swoje!"

O zdobycie nagrody rywalizowało dziesięcioro polityków: Bronisław Komorowski, Bartosz Arłukowicz, Robert Biedroń, Ludwik Dorn, John Godson, Jarosław Kaczyński, Ewa Łętowska, Leszek Miller, Stanisław Żelichowski i Donald Tusk.

Drugie miejsce otrzymał Jarosław Kaczyński, który na gali nie mógł się zjawić przez środowy marsz przeciwko reformie emerytalnej. Nagrodzona wypowiedź byłego szefa rządu brzmiała:

"Po wichurze potrzebna jest folia, ale Donald "Nic nie mogę" Tusk nawet tego nie potrafił załatwić. Natomiast wójt "Nic nie mogę" Daniel Obajtek... "Wszystko mogę"! Przepraszam, "Wszystko mogę" Daniel Obajtek. Bo tutaj się po prostu pomyliłem. Wójt "Wszystko mogę" Daniel Obajtek to załatwił natychmiast."

Trzecie miejsce powędrowało do prof. Ewy Łętowskiej. Jej słynna wypowiedź to:

"Nasze życie społeczne mi przypomina taki radosny bieg przez kartoflisko: wszyscy lecą, tutaj ktoś coś złapie, dwa kartofle, z tyłu wszystko niewykopane, leci już do następnego rzędu. Ja to bym tak wolała, żeby tak po kolei: rządek za rządkiem spokojnie robić. O! Gąsienica, proszę pana, zjadająca liść to jest mój ideał, bo ona obje te wszystkie żyłeczki i zostawi tylko ten zarys liścia z żyłkami. Systematycznie, spokojnie."

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

antek zabala
  • antek zabala
  • 15.03.2012 13:22

ten czarnoskory jest lepszy niz cala banda w sejmie bialasow polaczkow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żywy dowód na to, że nie trzeba ulegać moderacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sprawie emerytur powinni wypowiadać się obywatele którzy mają 18-40 lat a nie stare pryki np.Jarosław Kaczyński on powinien się wypowiadać na temat zasiłku pogrzebowego.Zasiłek pogrzebowy jest za mały powinien wynosić przynajmniej 5000.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak białoskóry
  • Polak białoskóry
  • 15.03.2012 01:01

@Polka.Bredzisz .Czarnoskóry tak się pisze .
A co do tego posła z PO .John Godson jest lepszym Polakiem niż większość popierających bezkrytycznie Rydzyka a tym bardziej Jarosław Kaczyńskiego .Wy Polacy tacy jak -podaję ich Nicki -Inka , myNaród , Konopka , roman kużmiński,Olek Kan , red.
Macie wzór do naśladowania .Chociaż spróbujcie tego posła ,Polaka czarnoskórego , naśladować .Jeśli tego nie zrobicie , to modlitwa wam tylko pozostanie .Na przywrócenie chociażby zdrowia ,ale są marne szanse nawet na to .

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634296651697774379.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka
  • Polka
  • 14.03.2012 23:01

Pan posel ciemnoskury jest rozbrajajacy, mam nadzieje ze jego potomnstwo bedzie rowniez takie i w Polsce bedzie lepiej ,obecnie oni sa bezbronni ,pilnujcie ich.sa tak ufni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.