Facebook Google+ Twitter

John Higgins mistrzem świata

John Higgins wywalczył swój trzeci mistrzowski tytuł. W zakończonych wczoraj mistrzostwach świata w snookerze Szkot pokonał w finale Shauna Murphiego 18:9.

Początek turnieju nie był łatwy dla Johna Higginsa. Szkot męczył się w spotkaniach o awans do ćwierćfinału(13:12 z Jamiem Copem), półfinału(13:12 Markiem Selbym), a także finału(prowadził 13:3 z Markiem Allenem, wygrał 17:13). We wszystkich z tych spotkań mistrz przeżywał ogromny kryzys. Finałowe spotkanie z Shaunem Murphym było wyrównane tylko do stanu 5:5. Kolejne partie to już w większości popis Szkota, który zmiótł rywala i wygrał 18:9.

To trzeci mistrzowski tytuł Higginsa. Szkot wygrywał wcześniej w 1998 i 2007 roku. Osiągając sukces w tym roku Higgins dołączył do grona ośmiu snookerzystów(Joe Davis, Fred Davis, John Pulman, John Spencer, Ray Reardon, Steve Davis, Steven Hendry, Ronnie O’Sullivan), którzy przynajmniej trzykrotnie zdobywali tytuł od 1927 roku, kiedy pierwszy raz rozpoczęto walkę o tytuł najlepszego snookerzysty na świecie.

To był naprawdę znakomity turniej. Snookerzyści zaprezentowali znakomitą dyspozycję notując w sumie aż 83 break-ów stupunktowych. Jest to rekord w historii mistrzostw świata. Dotychczas wynosił on 68. Co ciekawe trzech z czterech snookerzystów, którzy dotarli do półfinału mieli ogromny wkład w to osiągnięcie notując wspólnie 31 setek.

Wśród 83 setek w turnieju padł jeden maksymalny break. Popisał się nim Steven Hendry, który perfekcyjnie wyczyścił stół uzyskując 147 punktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no kurcze :) mogłem napisać ;) nawet myślałem o złotych myślach przez te dwa tygodnie ;) ale w końcu pomyślałem, że nie za długo też będzie dobrze ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny turniej! Często oglądałem, nawet chciałem napisać podsumowanie, ale jakoś czasu mi brakowało :)

Mogłeś sam nieco więcej napisać, bo widzę, że orientujesz się w temacie:)

Mimo wszystko plus za informację:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.