Facebook Google+ Twitter

John Higgins snookerowym mistrzem świata

W finale rozgrywanych w Sheffield mistrzostw świata, Szkot John Higgins pokonał Anglika Shauna Murphiego 18-9 i zdobył trzeci w karierze tytuł najlepszego snookerzysty świata.

John Higgins / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_Higgins8x6.jpg?uselang=plByły to 32. mistrzostwa świata rozgrywane w hali Crucible w Sheffield. Trwający 17 dni turniej dostarczył wielu emocji fanom snookera. Nie brakowało efektownych breaków, niespodzianek i zaciętych pojedynków. Najlepszym na przestrzeni całego turnieju okazał się Jon Higgins, który w finale zdeklasował Shauna Murphiego.

Mecz finałowy

Od niego trzeba raczej zacząć. Z meczem tym wielu wiązało nadzieje zaciętego pojedynku. Bukmacherzy dawali równe szanse obu zawodnikom. Były to jednak płonne nadzieje. Był to 4 pojedynek obu zawodników. Bilans ich spotkań to 3-1 dla Johna Higginsa. Najważniejszy jednak ich pojedynek miał miejsce 4 lata temu. W 2005 oku Murphy pokonał Higginsa w drodze, po swój pierwszy jak dotąd, tytuł mistrza świata.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Szkota. Prowadził 3-0. Na odpowiedź Murphiego nie trzeba było długo czekać. Wygrał 4 framy z rzędu, a cała pierwsza sesja zakończyła się wynikiem 4-4. Początek drugiej sesji również był wyrównany. Po 2 rozegranych partiach mieliśmy wynik 5-5. W tym momencie nastąpił początek końca szans dla Murphiego. Przegrał on wszystkie pozostałe partie w tej sesji. Higgins w połowie meczu prowadził 11-5. W trzeciej sesji Anglik próbował zmienić coś w tym pojedynku, jednak Higgins nie dał mu szans na odbudowanie wyniku. Mistrz Świata z 2005 roku zdołał jedynie uratować dla siebie rozgrywanie 4 sesji. Była to sprawa honoru. Na jej początku wynik brzmiał 16-8.

Do finałowej sesji Murphy podszedł zrezygnowany, a jego uderzenia były ryzykowne i nieprzemyślane. Na taką postawę Higgins miał tylko jedną odpowiedź – wygranie kolejnego frama. Zrobiło się 17-8. W tym momencie Szkot potrzebował już tylko 1 partii do zdobycia tytułu.
Kolejna partia była 1000, jaką John Higgins rozgrywał w mistrzostwach świata. Ku rozpaczy jego fanów wygrał ją Murphy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo proszę nie myśleć, że zdjęcie nr. 2 dodał autor tego tekstu. Przedstawia ono inny rodzaj bilarda, mało związany ze snookerem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.