Facebook Google+ Twitter

John McCain: Wygram wybory prezydenckie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-27 07:06

Senator John McCain wyraził przekonanie, że wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Optymizm McCaina nie ma na razie potwierdzenia w sondażach. Przewaga Baracka Obamy nad kandydatem republikanów wynosi ponad 7 punktów procentowych.

Podczas wiecu w stanie Iowa John McCain ostrzegł swego rywala by przedwcześnie nie cieszył się ze zwycięstwa. „Może jestem staroświecki, ale wolę aby to wyborcy podjęli decyzję w tej sprawie". McCain ostrzegł przed rządami demokratów, które jego zdaniem, będą oznaczały wyższe podatki i niekontrolowane wydatki państwa. „Ameryka potrzebuje teraz kogoś kto będzie walczył do końca nie dla siebie ale dla kraju" - oświadczył podczas wiecu.

Podczas wiecu w Kolorado Barack Obama odrzucił oskarżenia twierdząc, że są one wyrazem desperacji sztabu McCaina. „John McCain rzuca wszystkim co ma pod ręką z nadzieją, że coś do nas przylgnie. Ostatnio nazwał mnie nawet socjalistą za to, że zaproponowałem obniżkę podatków dla was czyli klasy średniej zamiast dla bogatych korporacji" - mówił kandydat demokratów.

Krytyka Obamy nie przynosi na razie efektów kandydatowi republikanów. Przewaga czarnoskórego senatora nad McCainem od dwóch tygodni utrzymuje się na stałym poziomie. Na wiec Obamy w Denver w Kolorado przyszło wczoraj 100 tysięcy osób. Przemówienia Johna McCaina w Iowa wysłuchało 2 tysiące osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.