Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5016 miejsce

Jolanta Kwaśniewska idzie drogą Hillary

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-23 08:42

Jolanta Kwaśniewska odzyskała energię. Jeździ po kraju, spotyka się z ludźmi i rozmawia. Wyborcy lewicy na spotkaniach z posłami coraz częściej domagają się, by w przyszłorocznych wyborach prezydenckich SLD wystawił właśnie byłą pierwszą damę.

 / Fot. Paweł Nowak/ PolskaAle na razie Kwaśniewska jeździ po kraju nie jako kandydatka SLD na prezydenta, ale jako organizator kongresu "Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet". Do poparcia tej inicjatywy udało się jej przekonać blisko sto kobiet z różnych środowisk i różnych opcji politycznych. To może w przyszłości zadziałać na jej korzyść. Jako kandydatka mogłaby mówić, że je łączy, a nie dzieli.

Kulminacyjnym momentem jej podróży po kraju, będzie kongres w Warszawie 20-21 czerwca w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Gościem honorowym ma być Hillary Clinton, była pierwsza dama Ameryki, która o mały włos nie została prezydentem. Trudno nie znaleźć tu analogii. Zwłaszcza że obie panie podobno się lubią i dzielą doświadczeniami. Obecna sekretarz stanu USA może więc wskazać Kwaśniewskiej drogę na szczyt.

 / Fot. PAP VINAI DITHAJOHNZwłaszcza że Jolanta Kwaśniewska jest dziś jedynym kandydatem lewicy, który miałby szansę powalczyć o najwyższy urząd w państwie z Donaldem Tuskiem i Lechem Kaczyńskim. Ostatni sondaż prezydencki z jej udziałem ukazał się pół roku temu. Była prezydentowa z 15 procentami poparcia zajęła w nim trzecie miejsce. Przegrała jedynie z Tuskiem - 31 proc. i o włos z Lechem Kaczyńskim - 16 proc.

- Zwracając uwagę na błąd statystyczny, Kwaśniewska mogłaby równie dobrze znaleźć się na drugim miejscu - przyznaje Konrad Pudło, szef Pentagon Research, pracowni, która wykonała badanie.
Charakterystyczne, że wynik badań wprawił w osłupienie nawet tych, którzy je przygotowali. - Nazwisko byłej pierwszej damy dopisaliśmy testowo. Chcieliśmy sprawdzić, jakie poparcie zyska osoba spoza bieżącej polityki. Poparcie dla Jolanty Kwaśniewskiej było dla nas poważnym zaskoczeniem - wspomina Konrad Pudło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

oldres
  • oldres
  • 18.05.2011 15:40

idzie w ślady, a niech idzie razem z Olem i niech nie wracają.Dwóch komuszych padalców mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunęłam smietnikowe wpisy trolla "maca"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2009 21:45

Dziękuję, Panie Zdzisławie... Jednak Asnyka znamy...

Jestem w stanie Pana przelicytować, cytując "Dziady" Mickiewicza. W całości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatecznie uważam, że ewentualne kandydowanie pani Kwasniewskiej na prezydenta RP. jest przejawem naszego (nie wszystkich) chciejstwa, aby wreszcie przypiąć jakiś kwiatek do kożucha.
Panie Zdzisławie - to też rarytas do objerzenia przez okulary. :)
Aliści - sam kwiatek wydaje się nie być zainteresowany przyszpileniem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie, zgadzam się całkowicie... Pani Jola nie zgodzi się na kandydowanie. Jest kilka nieprzyjemnych spraw, które zaczęliby jej wyciągać i publikować. A po co ? Poza tym, ta elegancka dama nie ma tego, co ktoś na tym forum (p. Beata) nazwał homo politicus i nawet szczegółowo opisał. Jest delikatną damą a nie wyszczekaną polityczką. Dlatego będzie dalej robiła te rzeczy wokół polityki i nie zaangażuje się w wybory prezydenckie. Przyjmuję zakłądy o piwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, to jest tajemnica poliszynela :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.05.2009 21:30

Kalkstein ?
Jakie czysto polskie :)
Nie wiedziałem......

Panie Zdzisławie, ona ma poczucie humoru, tylko z wyższej półki, bardziej dostojne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie musi zmieniać, przecież nie nazywa się Kaczyńska, więc nie ma czego się wstydzić :) Może niezbyt dobry przykład, bo Kaczyńscy w oryginale to Kalkstein, ich dziadek postarał się o zmianę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

raczej wystarczy nieco poczekać - każdy zna Rinę Turner, prawda? Co do Ike'a - sam wiesz

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.05.2009 20:44

Ma klasę i nazwisko po mężu :)
To drugie może zmienić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.