Facebook Google+ Twitter

Jolanta Zawadzka złotą medalistką Mistrzostw Polski Kobiet 2011

Od początku do końca turnieju pewnie grająca Jolanta Zawadzka i na trudnym finiszu nie ugięła się przed rywalkami. Zdobywając 7 pkt. z 9 partii i kończąc turniej bez porażki sięgnęła więc po drugi w karierze tytuł szachowej mistrzyni Polski.

Od lewej: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska / Fot. Sylwia RudolfArcymistrzyni Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław) była typowana przed zawodami jako jedna z medalowych faworytek, jednak kolor medalu jest dla wszystkich szachowych kibiców sporym zaskoczeniem, gdyż niespodziewanie wyprzedziła bardziej utytułowaną i dużo wyżej klasyfikowaną na liście rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) Monikę Soćko (6,5 pkt.). Zawadzka nie przegrała ani jednej z dziewięciu partii, wygrywając pięć pojedynków i remisując cztery.

Drugie miejsce zdobyła Monika Soćko (KSz HetMaN Wasko Szopienice Katowice), jedyna Polska z tytułem męskiego arcymistrza szachowego, którą jedyna porażka w turnieju w piątej rundzie w partii z Katarzyną Tomą kosztowała złoto.

Finalistki Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach 2011 / Fot. Sylwia RudolfBrązowy medal wywalczyła niespodziewanie arcymistrzyni Karina Szczepkowska-Horowska (MKSz Rybnik), która zaczęła zawody bardzo nieudanie, uzyskując zaledwie 0,5 punktu z 4 rund, by potem wygrać w pięknym stylu pięć partii z rzędu. Fantastyczna druga połowa turnieju i końcowy wynik 5,5 pkt. zapewniły jej miejsce na podium.

Nagrodę specjalną za rozegranie najpiękniejszej partii turnieju otrzymała arcymistrzyni Barbara Jaracz za zwycięstwo czarnymi nad Joanną Majdan-Gajewską.

Wyniki końcowe:

1. WGM Zawadzka, Jolanta 7.0
2. GM Soćko, Monika 6.5
3. WGM Szczepkowska-Horowska, Karina 5.5
4. WGM Jaracz, Barbara 5.0
5. WIM Worek, Joanna 4.5
6. WIM Toma, Katarzyna 4.0
7. WGM Dworakowska, Joanna 4.0
8. WFM Kulon, Klaudia 3.5
9. WGM Majdan-Gajewska, Joanna 3.0
10. WFM Lach, Aleksandra 2.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.