Facebook Google+ Twitter

Jolla tchnie nowe życie w MeeGo

Grupa byłych pracowników Nokii założyła nową firmę, która ma wyprodukować nowy smartfon oparty na systemie MeeGo.

Nokia N9 / Fot. Animist, CC3.0Przyjemnym zaskoczeniem dla sporej wciąż grupy fanów systemu operacyjnego MeeGo będzie wiadomość, że grupa byłych pracowników Nokii założyła firmę, która ma produkować nowe smartfony w oparciu o ten właśnie system.

Jolla Ltd, bo tak się nazywa nowo założona firma, będzie kierowana przez Marca Dillona, który pracował dla Nokii przez 11 lat i był tam głównym inżynierem. Firma nie jest w związana z Nokią i nie będzie także wspierała wcześniejszych produktów działających w oparciu o MeeGo - informuje Jolla.

W pierwszym, oficjalnym komunikacie prasowym firmy czytamy: "(...) Razem z partnerami i inwestorami międzynarodowymi, Jolla będzie projektować, rozwijać i sprzedawać nowe smartfony oparte na MeeGo.

Nasz zespół składa się z wielu najważniejszych inżynierów i dyrektorów pracujących wcześniej nad MeeGo i aktualnie prowadzi rekrutację najlepszych talentów by razem stworzyć nową generację smartfonów (...)".

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 09.07.2012 16:23

Bardzo cieszę się z tej wiadomości, jest dla mnie ponownie nadzieja, że będzie na rynku smartphone który będzie mógł mnie zainteresować (wcześnie ostrzyłem sobie zęby na N950, ale z powodu związania się z M$ zacząłem bojkotować Nokię). Wszystko co obecnie jest na rynku nie spełnia moich wymagań odnośnie sprzętu i systemu operacyjnego (jakie mam wymagania? generalnie powinien to być pełnoprawny laptop z GNU/Linuxem, ale mieszczący się w kieszeni, dzwonić nie musi, tak wiem o OpenPandora, ale to urządzonko jest kosmicznie zbyt drogie jak na mój portfel).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.