Jonsson i Svendsen najlepsi w pościgu w Hochfilzen. Punkty Cyl

Agnieszka Cyl zajęła 30. miejsce w biegu pościgowym w austriackim Hochfilzen. Zawody wygrała Szwedka Helena Jonsson. Wśród panów triumfował natomiast Norweg Emil Hegle Svendsen.

Helena Jonsson / Fot. Njaelkies Lea (Lars Falkdalen Lindahl), Wikimedia CommonsW sobotę w austriackim Hochfilzen odbyły się pierwsze w tym sezonie biegi pościgowe w biathlonie. Na linii startu stanęło 60 najlepszych zawodniczek i zawodników z piątkowych biegów sprinterskich. Spośród reprezentantek i reprezentantów Polski taką kwalifikację zdołały uzyskać jedynie Agnieszka Cyl i Krystyna Pałka.

Wśród pań triumfowała druga wczoraj i liderująca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwedka Helena Jonsson, która na strzelnicy chybiła tylko raz. Na podium znalazły się również Rosjanki Swietłana Sliepcowa (+31,7 sek. straty, 2 pudła; 11. w sprincie) i Olga Zajcewa (+36,0 , 2 pudła, 3. w sprincie). Spośród dwóch Polek uprawnionych do startu w zawodach wystąpiła tylko Agnieszka Cyl. Polka, do niedawna znana pod panieńskim nazwiskiem Grzybek, dwukrotnie spudłowała, ale w sumie może być zadowolona ze swojej postawy, bowiem awansowała o dziesięć pozycji i zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (+3.08,5 , 2 pudła, 40. w sprincie).

Emil Hegle Svendsen / Fot. Njaelkies Lea (Lars Falkdalen Lindahl), Wikimedia CommonsNiezwykle pasjonujący był bieg pościgowy mężczyzn. Do ostatniej chwili nie było wiadome, kto zwycięży. Po czwartym strzelaniu na ostatni odcinek dystansu 12,5 km wybiegło jednocześnie aż trzech zawodników: dwóch Norwegów - Ole Einar Bjoerndalen i Emil Hegle Svendsen oraz zawodnik gospodarzy, Austriak Simon Eder. W tym pojedynku najlepszy okazał się Svendsen, drugi był Eder, a trzeci utytułowany Bjoerndalen.

W niedzielę w austriackim Hochfilzen rozegrane zostaną biegi sztafetowe.