Facebook Google+ Twitter

Jordania odbiera obywatelstwo Palestyńczykom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-21 11:46

Jordania odbiera obywatelstwo tysiącom Palestyńczyków. Amman rozpoczął procedurę gdyż obawia się, że Izrael ogłosi Joradnię palestyńskim państwem. 70 procent mieszkańców tego kraju to Palestyńczycy, którzy przybyli w 1949 roku z Izraela jako uchodźcy.

Oficjalnie władze w Ammanie odbieranie obywatelstwa tłumaczą tym, że nie chcą aby Palestyńczycy je posiadający nie mogli w przyszłości powrócić do Izraela, z którego musieli uciekać w 1949 roku. Minister spraw wewnętrznych Nayef al-Kadi zapewnił, że osoby te nadal będą mogły mieszkać w Jordanii jako rezydenci. Obywatelstwo zostanie zastąpione jedynie żółtym dowodem.


Nieoficjalnie mówi się, że powód tych działań jest zupełnie inny. Według źródeł w jordańskim rządzie Amman jest przekonany, że Izrael pracuje nad tym, aby ogłosić Jordanię palestyńskim państwem. Wtedy Palestyńczycy, którzy stanowią 70 procent mieszkańców tego kraju, zamieszkaliby w nim na zawsze.

Władze Autonomii Palestyńskiej są zaskoczone działaniami Ammanu. Ich zdaniem pogorszy to tylko sytuację Palestyńczyków, z których większość już obawia się, że po raz kolejny straci swoje domy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.