Facebook Google+ Twitter

Jordania wzywa do obrony miejsc świętych przed Izraelczykami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 09:37

Jordania wezwała wspólnotę międzynarodową do podjęcia działań mających na celu ochronę świętych miejsc przed zajęciem ich przez Izrael.

Król Abdullah zareagował w ten sposób na wczorajsze zamieszki na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie oraz przyjęcie przez Izrael listy dziedzictwa narodowego. Władca spotkał się w Ammanie z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Król Abdullah izraelskie działania nazwał "prowokacją", która uniemożliwi osiągnięcie porozumienia pokojowego w regionie. Zapewnił też, że Amman robi wszysko, aby ochronić Wzgórze Świątynne. Skrytykował izraelską listę dziedzictwa narodowego.

Lista ta wywołała ostrą krytykę ONZ i Stanów Zjednoczonych. Izrael wpisał na nią Groby Patriarchów w Hebronie i Grób Racheli w Betlejem, które leżą na Zachodnim Brzegu i są święte dla trzech religii.

Rząd Benjamina Netnajahu, który działał pod presją religijnej partii Szas, odpiera zarzuty o prowokację. Twierdzi, że chce jedynie objąć te miejsca ochroną. Wczoraj na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie doszło do zamieszek. Izrael utrzymuje, że Palestyńczycy obrzucili kamieniami turystów. Media twierdzą z kolei, że tymi turystami byli ekstermiści żydowscy, którzy usiłowali wejść na należące do muzułmanów Wzgórze.

Podczas starć kilkanaście osób zostało rannych. Na Starym Mieście rozlokowano punkty kontrolne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 11:49

Wojny były tam gdzie odrzucano prawo będące umowami między obywatelami w państwach lub państwami na planecie Ziemia. Umowami międzynarodowymi, które można i trzeba wykorzystać do zakończenia Ostatniej Wojny Światowej są prawa na podstawie, których działa ONZ i Misje Pokojowe ONZ. Misje Pokojowe ONZ powinny stacjonować we wszelkich spornych regionach planety Ziemia. Autor tego tekstu proponuje wszystkim państwom, które uczestniczą w jakimkolwiek konflikcie wojennym wycofanie swych wojsk na tereny należące bezspornie do nich; takimi terenami są tereny uznane w prawie międzynarodowym ONZ. Pozostałym Państwom w obronie pokoju na planecie Ziemi i obronie swych narodów przed politykami szykującymi się do wojny z kimkolwiek lub prowadzącymi wojny z kimkolwiek radzi przekazać Misjom Pokojowym ONZ nie mniej jak dziesięć procent swoich sił Zbrojnych łącznie z bronią Masowego Rażenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.