Facebook Google+ Twitter

Jörg Haider był homoseksualistą?

Jak podaje portal TVPinfo tragicznie zmarły 58-letni Jörg Haider, założyciel BZÖ (Bündnis Zukunft Österreich) był homoseksualistą.

Na zdjęciu archiwalnym z 25.09.2008: przywódca prawicowo-populistycznej partii Sojusz Przyszłość Austrii (BZOe) Joerg Haider (P) i sekretarz generalny partii Stefan Petzner (L). Jak donosi 23 października 2008 roku BBC, Petzner przyznał publicznie, że z Haiderem pozostawał w "specjalnym związku". / Fot. PAP/EPA/GEORG HOCHMUTHStefan Petzner (były zastępca Haidera) wyznał: - Łączył nas specjalny związek, daleko wykraczający ponad przyjaźń. Według 27-latka, żona Haidera nie sprzeciwiała się ich związkowi.

Siostra Petznera, Christine, w wywiadzie dla jednej z austriackich gazet zasugerowała, że pani Haider nie zawsze była wyrozumiała: - Czasami Claudia była zazdrosna, ponieważ Stefan spędzał z jej mężem więcej czasu niż ona sama - oświadczyła.

W portalu Interia.pl czytamy, że Petzner przyznał, iż gdy spotkał o 31 lat starszego Haidera, od razu poczuł do niego "magnetyczne przyciąganie". Dodał, że największym zmartwieniem zmarłego polityka w czasie trwania ich znajomości, było pytanie, czy znajomość przetrwa próbę wieku: - Łączył nas związek, który wykraczał daleko poza przyjaźń. Joerg i ja byliśmy połączeni czymś naprawdę specjalnym. Był mężczyzną mojego życia.

„Der Spiegel” przypomina, że Haider był prowokatorem, który często obrażał i szokował innych. Gazeta pisze także, że ojciec Jörga miał nazistowską przeszłość – należał do Hitlertjugend i SA.
„Beirliner Zeitung” zaś opisuje Haidera jako charyzmatycznego polityka, który swoim postępowaniem wzbudzał wiele kontrowersji i musiał być przez wielu austriackich polityków stopowany.

Petzner, tuż po tragicznej śmierci swojego patrona stanął na czele BZÖ. Zdaniem wielu partyjnych kolegów, w ciągu ostatniego tygodnia 27-latek zrobił wiele, by udowodnić, że nie nadaje się do tej roli.

Źródła:
TVPInfo
Dziennik.pl
TVN24.pl
Interaktywna Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.