Facebook Google+ Twitter

Jorkyball

Kraków jest drugim miejscem w Polsce gdzie można zagrać w najpopularniejszą odmianę Piłki Nożnej 2vs2.

Jorkyball to wyjątkowa dyscyplina, która swoje korzenie wywodzi z najpopularniejszego sportu na świecie – piłki nożnej. Jej wyjątkowa formuła polega na dynamicznej i intensywnej rywalizacji dwuosobowych zespołów, które grają ze sobą na niewielkiej powierzchni.Pomysłodawca, Francuz Gilles Paniez, pierwszy mecz rozegrał we własnym garażu w 1987 r., a już w 1990 r. nowa dyscyplina została zaprezentowana podaczas mistrzostw świata w piłce nożnej we Włoszech. Obecnie na całym świecie działa około 70 klubów Jorkyball, najwięcej we Francji, Włoszech i Hiszpanii, ale kluby otwierają się też w takich krajach jak Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Izrael. W Europie środkowej zalążki Jorkyball znajdziemy na Węgrzech i w Polsce.

To połączenie uwielbianej na świecie piłki nożnej z dynamicznie rozwijającym się squashem sprawia, że Jorkyball ma ogromny potencjał wzrostu. Dowodem tego jest fakt, że trzy lata temu we francuskim Bordeaux zostały zorganizowane Pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie sportu. Nadrzędnym celem FIJA (Światowej Federacji Jorkyball) jest zainteresowanie tą dyscypliną Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Klub Karam-Ball oferuje cztery pełnowymiarowe boiska do Jorkyball posiadające licencję FIJA, która uprawnia do organizacji zawodów najwyższej rangi, jak na przykład Superchampions League lub Mistrzostwa Świata. Swoim klientom Klub oferuje organizację ligi, firmowych imprez integracyjnych, imprez zamkniętych czy też wszelkiego rodzaju turniejów dla dorosłych i dzieci. Właścieciele Klubu pragną stworzyć miejsce, w którym oprócz gry w Jorkyball będzie można także aktywnie spędzić czas w inny sposób grając w piłkarzyki, ping-ponga, gry telewizyjne jak też oglądając w telewizji ważne wydarzenia sportowe. W swojej ofercie Klub posiada także kort przenośny, który może być wykorzystany podczas imprez plenerowych, zawodów sportowych czy też różnego rodzaju eventów i wydarzeń społecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.