Facebook Google+ Twitter

Jose Barroso: Stwórzmy Stany Zjednoczone Europy!

Szef Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barroso, wezwał kraje wspólnoty do dyskusji ws. stworzenia europejskiej federacji państw narodowych podczas sesji plenarnej w Strasburgu.

Jose Manuel Barroso zastanawia się, jak wyjść z kryzysu / Fot. Paweł KiliańskiJose Barroso przedstawił podczas sesji plenarnej w Strasburgu raport o stanie Unii Europejskiej. Podczas swojego wystąpienia zaproponował wielką debatę ws. stworzenia europejskiej federacji państw narodowych.
"W tych trudnych czasach, byłoby błędem pozostawienie państw na ataki nacjonalistów i populistów" - stwierdził cytowany przez europarl.europa.eu Barroso. Do tego jest jednak potrzebna zmiana traktatu UE.

Szef Komisji Europejskiej uważa, że powstanie federacji jest niezbędne w obecnej sytuacji państw europejskich. "Każdy kraj członkowski powinien podzielić się suwerennością w taki sposób, żeby każde państwo i każdy obywatel mieli możliwości kierowania swoim losem" - powiedział przewodniczący KE. Komisja przygotuje raport na temat powstania europejskiej federacji i przedstawi go już na jesień br.

Jose Manuel mówił także, że budżet Unii Europejskiej musi być nastawiony na nowe inwestycje. Tylko w ten sposób uda się wyjść krajom wspólnoty z kryzysu. Do 2020 roku wszystkie kraje UE powinny go zaakceptować. "Przyjęcie nowego budżetu będzie testem wspólnoty" - stwierdził Barroso.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 12.09.2012 21:50

niech złodziejska unia się rozpadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 12.09.2012 19:50

bedzie bardzo ciężko... mimo wszystko europa i historycznie i gospodarczo nie jest tak jednolita jak stany w USA.. nie mówiąc już o intelektualnopoglądowych wystarczy pojechać do niemiec i luksemburga czy do grecji i portugalii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.