Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7762 miejsce

Jose Carreras ponownie na deskach Sali Kongresowej

Światowej sławy tenor Jose Carreras zaśpiewał przed polską publicznością. Było inspirująco i jak zawsze genialnie.

Jose Carreras w czasie World Economic Forum / Fot. World Economic Forum, CC 2.0,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Jose_Carreras_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_2011.jpgMaestro Carreras to chodząca legenda muzyki operowej. Genialny głos 65-letniego artysty rozbrzmiewał w piątkowy wieczór 4 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej.

Przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej publiczność (2500 osób) miała okazję usłyszeć największe przeboje operowe Giuseppe Verdiego czy poruszającą włoską pieśń autorstwa Salvatora Cardillo i Furio Rendine.

Nie zabrakło także gorącego hiszpańskiego temperamentu w postaci rytmicznych brzmień Jose Serrana czy melodycznych szlagierów z musicalu "Człowiek z La Manchy". Repertuar wybitnie łączył popularną klasykę z mniej znaną awangardą.

Doskonały, olśniewający, głęboki głos wokalisty już od ponad 40 lat wzbudza zachwyt miłośników opery. Niewyreżyserowana dramaturgia, wrodzona artystyczność i genialne zdolności interpretacyjne tworzą z Jose Carrerasa artystę doskonałego. O tym miałem okazję się przekonać. Brawo!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, czy rodzice i dziadkowie włączają takie utwory swoim pociechom? Moje ostatnie doświadczenia okazały się wielkim zaskoczeniem. Coś w tym jest. Dlaczego pamiętam, jak mój tato zawsze z rana śpiewał? No, ale miał dar do tego. Istotne jest to, że śpiewając, nastrajał całą rodzinę pozytywnie do życia. Ja będąc dziewiątym dzieckiem w rodzinie, byłem szczęśliwy. Dzisiaj kobieta rodzi z trudem dwoje, ale szczęśliwość stoi pod znakiem zapytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.